کد خبر: 1263

پس از ۳۲ سال، یکی از شهیدان گمنامی که در شهرستان قرچک به خاک سپرده شده است، شناسایی شد

به گزارش قم خبر و به نقل از ایرنا، به گفته مسوولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، آزمایشات DNA صورت گرفته بر بدن پاک و مطهر شهید که در عملیات تفحص صورت گرفته در سال ۸۶ با مشخصات خانواده تطبیق داده شده و این شهید سرافراز شناسایی شد.

پیکر پاک و مطهر این شهید سرافراز متعلق به شهید حمید مهرایی است که در سال ۱۳۶۱ و در عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود.

خانواده این شهید سرافراز پس از شناسایی فرزند خویش، شامگاه سه شنبه با حضور در گلزار شهدای گمنام منطقه زیباشهر شهرستان قرچک پس از ۳۲ سال دوری کنار هم رسیده و اشک شوق وصل و گریه هجران سردادند و مردم شهرستان قرچک که از سال ۸۹ این شهیدان را در آغوش خود به خاک سپرده بودند به راز و نیاز با معبود پرداخته و به سینه زنی و عزاداری پرداختند.

پدر و مادر شهید مهرآئی در قید حیات می باشند.

رییس اداره بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان قرچک در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: به گفته خانواده، شهید حمید مهرایی در سال ۴۲ به دنیا آمده و در هنگام شهادت ۱۹ سال سن داشت .

آزمان کادری گفت: خانواده شهید پس از اطمینان از شناسایی فرزند با حضور در گلزار شهدای گمنام از این که برای فرزند شهیدشان این چنین مکان مقدسی بنا شده اشک شوق ریختند و به خاطر این عزت خداوند را شاکر شدند .

وی تصریح کرد: این دو شهید گمنام برکات بسیار زیادی را برای شهرستان قرچک به همراه آورند که این امر نشان از روح بلند و ملکوتی آنان دارد .

وی افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته روز جمعه ۳۰ خرداد مراسم باشکوهی برای این شهید در شهرستان قرچک برگزار خواهد شد .

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری