کد خبر: 1260

علیرغم تعیین قیمت بسیاری از خودروهای داخلی هنوز تکلیف قیمت خودروی پژو ۲۰۶ مشخص نشده است.

به گزارش قم خبر و به نقل از ایسنا؛ شورای رقابت حدود ۱۰ روز پیش قیمت جدید خودروهای داخلی را اعلام کرد. نکته قابل توجه در قیمت‌های اعلامی پایین‌تر بودن قیمت جدید برخی از خودروها از قیمت‌های فعلی آن‌ها بود.


نمونه این موضوع خودروی پژو ۲۰۶ است که در حالی قیمت جدید تیپ ۵ آن حدود ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده که قیمت فعلی این خودرو ۳۵ میلیون و ۴۳۱ هزار تومان است.

در این زمینه رییس شورای رقابت اعلام کرده که دلیل این تفاوت قیمت، اختلاف با خودروساز در زمینه قیمت پایه این خودرو است. البته شیوا اظهار کرده که با شرکت ایران خودرو جلسه‌ای برای رفع اختلاف در این باره تشکیل خواهد شد.

با این حال اگرچه زمان این جلسه شنبه اعلام شده بود اما ظاهرا این جلسه هنوز تشکیل نشده و در نتیجه قیمت خودرو پژو ۲۰۶ در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

البته نکته قابل توجه در این زمینه آن است که شورای رقابت در حالی قیمت رانا را چند میلیون تومان بیشتر از پژو ۲۰۶ تعیین کرده که قیمت تمام شده ۲۰۶ بیشتر از رانا است.

برخی فعالان صنعت خودرو در این زمینه معتقدند: اگر قیمت پژو ۲۰۶ اصلاح نشود مطمئنا خودروساز از تولید آن خودداری خواهد کرد.

تفاوت بین قیمت فعلی و قیمت جدید این خودرو حدود هفت میلیون تومان است و ‌چگونه خودروساز می‌تواند با وجود افزایش هزینه‌های تولید خودروی پژو ۲۰۶ را هفت میلیون تومان ارزان‌تر از قیمت فعلی آن عرضه کند.

به گفته اعتقاد برخی کارشناسان تولید پژو ۲۰۶ با قیمت فعلی نیز زیان‌ده است ممکن است در صورت اصرار شورای رقابت بر این قیمت، تولید این خودرو متوقف شده یا آن‌که خودروساز‌ این محصول را به قیمت واقعی عرضه کنند.

در این زمینه باید دید چه زمانی جلسه بین شورای رقابت و شرکت ایران خودرو تشکیل و در زمینه قیمت نهایی پژو ۲۰۶ تصمیم‌گیری خواهد شد.
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری