کد خبر: 1254

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام برنامه ریزی برای ایجاد صندوق مسکن کارگران و رایزنی در اینباره با وزارت مسکن و بانک ها گفت: مشکل بیمه بیش از ۲۳ هزار کارگر نی بر خوزستان و ۴ استان همجوار آن، حل شد.

به گزارش قم خبر و به نقل از مهر، علی ربیعی با تاکید بر اینکه مشکل بیمه‌ ای کارگران نی‌ بر پس از ۱۰ سال رفع شد گفت: بیش از ۲۳ هزار نفر از این کارگران با وجود شرایط سختی که برای کار داشتند و از ابزار دستی در مزارع استفاده می‌کردند، با مشکل بیش از ۱۰ سال گرفتن حقوق و مزایای خود برای بازنشستگی روبرو بودند.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: کارگران ۵ استان کشور با این مشکل روبرو بودند که به وضعیت آنها رسیدگی شد. وی در مورد مشکلات کارگران فولاد نیز گفت: مشکلات این کارگران را در کمیسیون اجتماعی دنبال می‌کنم.

ربیعی با اشاره به اینکه در برخی موارد حقوق این کارگران ۴ تا ۵ ماه معوق شده بود که توانستیم این مدت را اکنون به ۱۵ روز کاهش دهیم. وی در ادامه پیرامون صندوق مسکن کارگران گفت: این اتفاق قرار است بنای بنیان صحیحی را به وجود آورد.

وی خاطرنشان کرد: مبلغ صندوق هر سال به صورت تضاربی بالا می‌رود و انتظار داریم که تا ۳ سال آینده افزایش یابد. وزیر کار افزود: قرار است با وزارت مسکن و شهرسازی نیز در این زمینه تفاهم‌نامه ای را امضا کنیم و از بانک ها برای این مسئله کمک بگیریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشارکت کارفرمایان در این پروژه را مهم ارزیابی کرد و گفت: در گذشته کارفرمایانی مانند مرحوم عالی نسب با زندگی کارگران همواره همراه بودند و امیدواریم که دوباره بتوانیم حمایت صاحبان صنایع را جلب کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری