امام جمعه مشهد با بیان اینکه مطرح می‌شود با پول سفر فوتبالیست‌ها می‌شود چند مسجد ساخت، گفت: دشمن به دنبال بایکوت کردن ایران است و اینکه ورزشکاران پرچم ایران را بالا می‌‌برند در واقع نظام ما را از سکوت و انزوای خبری خارج کرده‌اند.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی سه مسجد در شهر مشهد، اظهار داشت: احداث این مساجد، پایگاه عظیم و محکمی برای اسلام و رسول اکرم (ص) می‌شود و امیدوارم موجب گسترش آموزه‌های اسلامی و بندگی خدا برای برادران و خواهران این مناطق شود.
 

وی بیان داشت: نکته‌ای که باید توجه داشت این است که در طول تاریخ به مباحث مادی توجه بسیاری شده و با پیشرفت مدرنیته در غرب مردم بر این باور بودند که دین از زندگی آن‌ها خارج شده است و از طرفی لیبرالیسم و از سوی دیگر کمونیسم در جهان وجود داشت که در مقابله با دین بودند و حتی کمونیست دین را افیون توده‌ها می‌دانست.

امام جمعه‌ مشهد ادامه داد: اما با ظهور انقلاب اسلامی یک گرایش فراگیر نسبت به اسلام و شیعه و همچنین معارف دینی به وجود آمد و آنقدر که امروز خداپرستی در جهان وجود دارد شاید در زمان بعثت پیامبر (ص) وجود نداشت.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به ساخت ۱۱۰ مسجد توسط شهرداری مشهد، گفت: خوشبختانه در انتخابات شورای چهارم نگاه انسان‌های بصیر شهر اثر خود را گذاشت و اعضای شورای شهر مشهد علاوه بر آگاهی از مدیریت شهری امکانات آبادسازی دین مردم در کنار عمران شهری را نیز در نظر گرفته‌اند.

وی بیان کرد: شورای شهر مشهد با انتخاب شهرداری دین‌مدار توانسته این نهضت مسجدسازی را اجرایی کند و تعداد مساجد شهر مشهد را افزایش دهد.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: مساجد را باید مردم بسازند و برای نظام اسلامی کار ساده‌ای است که مانند عربستان یا ترکیه حکومت، مسجد زیبا و مجلل بسازد، اما مساجد این کشور‌ها نشاط دینی و معنوی ندارند.

آیت‌الله علم‌الهدی در خصوص اینکه مطرح می‌شود با پول سفر فوتبالیست‌ها می‌شود چند مسجد ساخت، تصریح کرد: دشمن به دنبال بایکوت کردن جمهوری اسلامی است و اینکه فوتبالیست‌ها و ورزشکاران پرچم ایران را بالا می‌‎‌برند در واقع نظام ما را از بایکوت خارج کرده‌اند و اگر مطرح می‌شود که با پول فوتبالیست‌ها می‌شود چند مسجد ساخت باید توجه داشت که پول آن‌ها باید از کجا پرداخت شود تا آن‌ها نام کشور را در جهان بیشتر مطرح کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه ورزش قهرمانی کشور برای حضور موفق در عرصه بین‌المللی استراتژی محکم نظام است، متذکر شد: دشمن به دنبال بایکوت کردن ما است و هرجا که ما بتوانیم به عنوان بر‌ترین مطرح شویم باید این کار انجام شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری