کد خبر: 119

انور ابو طا‌ها در هفتمین مجمع اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی:

مدیر فلسطین الیوم با بیان اینکه بر اساس فرمایش امام خامنه‌ای به بیداری اسلامی معتقد هستیم و به بهار عربی اعتقادی نداریم، گفت: چالش اول جهان اسلام، امروز فلسطین است اما هم اکنون مسائل فرقه‌ای و قومی مطرح شده است.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، انور ابوطا‌ها مدیر «فلسطین الیوم» عصر امروز در هفتمین مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با اشاره به رابطه رسانه و سیاست، اظهار داشت: رسانه‌ها باید صادقانه پیام حقیقت را به جهان مخابره کنند و نباید به طرفداری از حکومت‌ها و سیاستمداران بپردازند.

وی اضافه کرد: سیاستمداران تغییر موضع می‌دهند و همیشه طرفدار مصلحت هستند ولی اولویت دست‌اندرکاران حوزه رسانه باید حمایت از مظلومیت و مستضعفین باشد.

مدیر شبکه فلسطین الیوم با بیان اینکه ما باید همیشه از حقیقت طرفداری کنیم، بیان داشت: رسانه در صورتی که می‌خواهد تاثیر‌گذار شود، باید به اصول پایبند باشد.

ابوطا‌ها با ابراز تاسف از اینکه جوامع هم اکنون به مسائل محلی بیشتر اهمیت می‌دهند، یادآور شد: در همه نقاط درباره مسائل جزئی صحبت می‌شود و به موارد منطقه‌ای پرداخته می‌شود در حالی که مسئله فلسطین امروز اهمیت انکارناپذیری دارد.

مدیر شبکه فلسطین الیوم با اشاره به اینکه امروز در مسئله فلسطین شاهد عقب‌نشینی هستیم، افزود: مسئله حقوق بشر یک مسئله اساسی است اما طی سال‌های اخیر اشغال ناجوانمردانه و ددمنشانه فلسطین کمی فراموش شده است؛ لازم است حمایت از ملت فلسطین در برابر رژیم غاصب صهیونیستی اولویت قرار گیرد زیرا حمایت از قدس شریف در واقع حمایت از مسئله داخلی کشورهای خودمان است.

مدیر شبکه فلسطین الیوم با بیان اینکه بر اساس فرمایش امام خامنه‌ای به بیداری اسلامی معتقد هستیم و به بهار عربی اعتقادی نداریم، گفت: چالش اول جهان اسلام امروز فلسطین است اما هم اکنون مسائل فرقه‌ای و قومی مطرح شده است.

وی در پایان سخنان خود با ذکر این نکته که وحدت میان کشورهای اسلامی موجب دخالت مستکبران در امور داخلی کشور‌ها شده است، تصریح کرد: دشمنان از طریق اختلافات داخلی موجود توانسته‌اند در داخل ما رخنه کنند و همچنین شبکه‌های ماهواره‌ای ایجاد کنند؛ بنابر این ما باید تمام تلاش خود را بر وحدت و همبستگی میان امت‌های اسلامی بگذاریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری