در حالی که دولت یازدهم در دهمین ماه تشکیل خود بسر می‌برد، سخنگوی کارگزاران از رئیس‌جمهور خواست برخی وزرا و استانداران را برکنار کند!

به گزارش قم خبر و به نقل از کیهان، حسین مرعشی در مصاحبه با روزنامه اعتماد با ادعای اینکه برخی وزرا در برابر نمایندگان مجلس صلابت ندارند، گفته است به طور کلی دولت در مقابل مجلس امتیاز بیجا می‌دهد و حتما در سال دوم من به آقای روحانی توصیه می‌کنم که برخی از وزرا و استانداران را که نتوانسته‌اند در کلاس و شأن دولت ظاهر شوند تغییر دهد و این ترمیم در کابینه و استانداری‌ها باید در جهت افزایش یکدستی و صلابت دولت انجام شود.


یادآور می‌شود افراطیون مدعی اصلاحات و طیف‌های فرصت‌طلب این مجموعه پس از امتیازگیری بر سر برخی وزارتخانه‌ها، تمرکز خود را روی مهره‌چینی در حوزه معاونت‌ها و مدیرکل‌ها و سپس استانداری‌ها و فرمانداری‌ها گذاشتند و با وجود موفقیت‌های نسبی براساس یک تاکتیک اعلام نشده برآنند که همواره خود را طلبکار از دولت و دولت را بدهکاری که هنوز به مسئولیت خود در قبال آنان عمل نکرده، نشان دهند. آنها مدعی‌اند روحانی به واسطه فعالیت مدعیان اصلاح‌طلبی روی کار آمده و در حقیقت می‌کوشند ورشکستگی به تقصیر دوره حاکمیت خود را کاملا گران به دولت بفروشند!

ذکر این نکته نیز گفتنی است که برخی وزرای ضعیف کابینه در حوزه ناکارآمدی دست بر قضا از نزدیکان حزب کارگزاران هستند و اگر قرار باشد در دولت تغییرات معطوف به کارآمدی صورت گیرد، طیف آنها در اولویتند.

همزمان با اظهارات مرعشی، قدرت‌اله علیخانی از مشاورین هاشمی‌رفسنجانی خواستار برکناری برخی وزرا شد. وی به روزنامه آرمان گفته است: در عرصه سیاسی برخی گلایه‌هایی مشاهده ‌می‌شود که بیشتر به خاطر عدم همراهی برخی وزراست که بعضا همراه با شعارهای دولت نیستند.

وی آنگاه خود را جای مردم می‌نشاند و می‌گوید: مردم به رفتارهای بعضی وزرا خوشبین نیستند و شاید اکنون زمان مناسبی باشد تا رئیس‌جمهور در انتخاب این افراد، تجدیدنظر کند و هر کس را که همراه این دولت نبوده و خوب عمل نکرده و نتوانسته مردم را به سوی برنامه‌های این دولت جذب کند، کنار بگذارد. وی خواستار تغییر همه بخشداران و فرمانداران در سراسر کشور شد!

از سوی دیگر احمد شیرزاد از افراطیون مجلس ششم در مصاحبه با «آریا» گفت رحمانی‌فضلی راننده مناسبی برای لکوموتیو وزارت کشور نیست و باید تغییر کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری