کد خبر: 1163

قبایل بزرگ "شِمَّر" در موصل قیام بزرگی را علیه گروه تروریستی داعش آغاز کرده و ده‌ها تن از افراد این گروه را به هلاکت رسانده اند.

به گزارش قم خبر ؛ تسنیم به نقل از پایگاه خبری المسله خبر داد، یک منبع امنیتی در عراق اعلام کرد قبایل بزرگ "شِمَّر" در موصل پس از کشته شدن یکی از افرادش به دست گروه‌ تروریستی داعش قیام بزرگی را علیه این گروه تروریستی آغاز کرده است.


این منبع تاکید کرد که قبایل شِمَّر تاکنون ده‌ها تن از تروریست ها را طی درگیری با آنان به هلاکت رسانده‌‌اند.

گروه تروریستی داعش یک تن از افراد این قبیله را در مرکز شهر موصل اعدام کرد و در پی آن تعداد بسیار زیادی از افراد قبیله شِمَّر اقدام به تجمع کرده و قیام خود علیه داعش را آغاز کردند.

گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش در روزهای گذشته با حمله به استان نینوا، کنترل بخش‌هایی از شهر موصل در این استان را در دست گرفت و سپس به‌سمت استان صلاح‌الدین در عراق سرازیر شد اما گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که دولت عراق عملیات پاکسازی راه‌های موصل و صلاح‌الدین را آغاز کرده است.

بحران امنیتی در عراق امروز، دوشنبه وارد هفتمین روز خود شد. مرجعیت دینی خواست همه افرادی که توانایی دارند به ارتش ملحق شوند و همچنین خواستار حفظ وحدت ملی عراقی‌ها شدند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری