کد خبر: 1150

دبیر کل بنیاد فردوسی از افزوده شدن برخی چهره‌ها در هیات امنای بنیاد فردوسی خبرداد.

به گزارش قم خبر، یاسر موحد فرد دبیر کل بنیاد فردوسی در گفت وگو با فارس پیرامون انتخاب رئیس بنیاد و اضافه شدن اعضای جدید هیات امنا اظهار داشت: پس از درگذشت آقای توسی وند رئیس بنیاد فردوسی بزودی جلسه‌ای برای انتخاب جایگزین ایشان برگزار می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه رئیس بنیاد فردوسی باید فردی باشد که در کنار مقام علمی قادر به پیگیری در امور اجرا هم باشد به گزینه‌هایی اشاره کرد که در حال مذاکره با آنها هستند و گفت: در شخصیت‌های علمی کمتر روحیات اجرایی مشاهده می‌شود، از این رو برای انتخاب رئیس باید همه جوانب در نظر گرفته شود.

به گفته این مقام مسئول، در حال حاضر اعضای هیات امنا عبارتند از میرجلال‌الدین کزازی، قدمعلی سرامی، فریدون جنیدی، سید ضیاء‌الدین هاجری، حسن انوشه ، منصور وفایی البته برخی از چهره‌های مطرح ایران‌شناس خارج از کشور هم مشاوران ارشاد بنیاد محسوب می‌شوند که از کشورهای مختلف عضویت دارند.

وی پیرامون قائم مقامی جلال خالقی مطلق توضیح داد: با آخرین گفت‌وگویی که با آقای مطلق صورت گرفت ایشان قائم مقامی را پذیرفتند چرا که نیمی از سال در خارج از کشور سپری می‌کنند و مشغله‌های فراوان دارند از این جهت مسئولیت ریاست را نپذیرفتند.

وی با تاکید بر این مطلب که طی دو سال اخیر سه تن از چهره‌های شاهنامه پژوه برجسته را از دست داده‌ایم بیان کرد: حسین آقا بزرگ، عزیزالله جوینی، محمدحسین توسی وند سه شاهنامه پژوه و عضو هیات امنای بنیاد فردوسی بوده‌اند که طی دو سال اخیر فوت کرده‌اند، از این رو برای تکمیل هیات امنا و افزوده شدن چهره‌های جایگزین احتمالا بزودی افراد جدیدی به عنوان عضو در هیات مدیره و هیات امنا معرفی خواهند شد.

وی به اخذ مجوز موسسه فرهنگی هنری فردوسی اشاره و آن را زیر مجموعه بنیاد فردوسی معرفی کرد و گفت: در حال گذران مراحل ثبت موسسه هستیم.
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری