کد خبر: 1111

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

منصور حقیقت پور گفت: اساس مذاکرات هسته‌ای و توافق‌نامه ژنو بر شرایط و سیاست‌های جمهوری اسلامی منطبق بود، اما متأسفانه کارشکنی کشورهای غربی برخی موانع را برای رسیدن به توافق نهایی ایجاد کرده است.

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، پیرامون عملکرد دولت یازدهم در حوزه امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار کرد: رویکرد رئیس‌جمهور در افزایش تعاملات با کشورهای همسایه موجب افزایش ثبات در منطقه شده است.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در انجام مذاکرات با کشورهای غربی، بیان کرد: اساس مذاکرات هسته‌ای و توافق‌نامه ژنو بر شرایط و سیاست‌های جمهوری اسلامی منطبق بود، اما متأسفانه کارشکنی کشورهای غربی برخی موانع را برای رسیدن به توافق نهایی ایجاد کرده است.

وی در خصوص دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: از ابتدای دولت یازدهم دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران نمره مثبت می گیرد و ویژگی هایی هم در این دیپلماسی وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به افزایش تحرک دیپلماسی اشاره کرد.

حقیقت پور با بیان این که هم اکنون حفظ اصولمان که بسیار برای ما مهم بوده باید توسعه پیدا کند، تصریح کرد: اقدامات جدیدی هم در حال اقدام است و باید موارد حل نشده فراوانی که وجود دارد برطرف شود.

وی ادامه داد: به طور مثال هم اکنون با کارهای دسته جمعی می توانیم در حوزه خزر اقدامات مناسب و گسترده ای را انجام دهیم و بحث رژیم حقوقی دریای خزر را برطرف کنیم.

حقیقت پور با بیان این که پس از پرونده هسته ای ایران هم اکنون اصلاح برخی مشکلات با اطرافیان و همسایگان یکی از کارهایی است که در حال صورت گرفتن است، تصریح کرد: انرژی هسته ای بحثی که خیلی زمان بر شده بود با اقدام خوب به جایی رسید که قابل پیگیری است.

حقیقت پور در پایان خاطرنشان کرد: دولت باید در شرایط کنونی اقدامات و عملکرد خود را بررسی و آسیب شناسی کند، تا بتواند با رفع نواقص عملکرد بهتری را از خود نشان دهد.


انتهاي پيام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری