کد خبر: 1084

خبرنامه دانشجویان ایران:امروز، روز قدس است و مردم در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، به پیروی از امام خمینی(ره) که پایه گذار این روز بود به خیابان ها آمدند. اما گروه معدودی که خود را خط امامی می خواندند در مغایرت با شعارهای امام در رابطه با قدس، شعار « نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» را سر دادند.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرنگار«خبرنامه دانشجویان ایران»؛ هنوز هیچ اتفاقی نیافتاده است، اما خانم عفت مرعشی همسر آیت الله هاشمی زمانی که می خواهد پای صندوق رای برود، می گوید:«اگر تقلب شد(=موسوی رای نیاورد) مردم بریزند تو خیابونا»!

شب و پیش از آغاز شمارش آرا، میرحسین موسوی کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خود را برنده قطعی انتخابات عنوان کرد. امروز بیست و سوم خرداد، و پس از شمارش آرا مشخص شده است که محمود احمدی نژاد با کسب 24527516 رای معادل 62و63درصد آراء و با اختلاف بیش از ده میلیونی با نفر دوم رییس جمهوری اسلامی ایران است.

عصر همان روز، میرحسین موسوی با اعتقاد به تقلب در انتخابات در بیانیه ای گفت که تسلیم این صحنه آرایی خطرناک نخواهم شد، مهدی کروبی نیز در بیانیه ای، نتایج اعلام شده را فاقد مشروعیت و مضحک دانست.

پس از بیانیه های این دو، مرکز تهران به شکل غافلگیرکننده ای به آشوب کشیده شد. روز بیست و پنجم خرداد هم عده ای در واکنش به سنگ پرانی عده ای از ساکنان مجتمع مسکونی سبحان واقع در بلوار کاوه، به این مجتمع حمله کردند.بعدازظهر روز بیست و پنجم خرداد، تجمع غیرقانونی از حامیان موسوی در خیابان های انقلاب و آزادی شکل گرفت و موسوی در این اجتماع سخنرانی کوتاهی داشت. عده ای از آشوب طلبان با استفاده از فضای ایجاد شده به پایگاه بسیج مقداد حمله کردند که در درگیری حاصل از این حمله چند نفر از نیروهای بسیج کشته و عده ای زخمی شدند.سه روز بعد از حوادث بیست و پنجم خرداد، طرفداران موسوی در گرامیداشت آنچه کشته شدگان جنبش سبز خوانده شد باز هم بدون اخذ مجوزهای قانونی در میدان امام خمینی تجمع کردند و موسوی در جمع تجمع کنندگان سخنرانی کرد.

در نماز جمعه 29 خرداد، رهبری با تاکید بر قانونگرایی و تمکین به رای مردم از آقایان خواست به اردوکشی خیابانی خاتمه دهند، چرا که نتایج در سر صندوق رای مشخص شده است. با همه اینها اما رفتارهای تحریک آمیز حامیان موسوی ادامه داشت.

امروز بیست و ششم تیر88 آیت الله هاشمی رفسنجانی به نماز جمعه می رود. هاشمی با استفاده سیاسی از تریبون نماز جمعه به نتیجه انتخابات و آرا مردم تشکیک و اتهام وارد می کند و به هواداران میرحسین موسوی که در نماز جمعه به شکلی نامتعارف(=دختروپسر در کنارهم و با کفش و...) شرکت کرده اند و شعارهای ساختار شکن می دهند، می گوید:«من که از شما بهتر می گویم»

مجمع روحانیون در بیست و هشتم تیر جلسه تشکیل می دهد. خاتمی در حضور افرادی چون محمد موسوی خوئینی ها، علی اکبر محتشمی پور، مجید انصاری، مهدی امامی جمارانی و محمد موسوی بجنوردی پیشنهاد برگزاری رفراندوم را می دهد.

خاتمی که پنج سال بعد در اعترافاتی عمیق می گوید: «در انتخابات تقلب نشده است»، در آن روزها از هیچ کمکی به هواداران فتنه آمریکایی- اسراییلی دریغ نکرد.

 

ابطحی رییس دفتر وی، خاتمی را طراح اصلی قضایای بعد از انتخابات 88 می داند.

 

بیست و ششم مرداد 88 است، کروبی در نامه ای با انتقاد ازعلی لاریجانی به خاطر واکنش او به نامه اش به هاشمی رفسنجانی، نظام را به شکنجه و تجاوز متهم می کند. اتهامی که پیش از این و در تاریخ انقلاب از سوی افرادی چون سرکرده منافقین مسعود رجوی، بنی صدر و برخی از اعضای جبهه ملی و نهضت آزادی و ضد انقلاب خارج نشین به نظام وارد شده بود.

امروز، روز قدس است و مردم در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، به پیروی از امام خمینی(ره) که پایه گذار این روز بود به خیابان ها آمدند. اما گروه معدودی که خود را خط امامی می خواندند در مغایرت با شعارهای امام در رابطه با قدس، شعار « نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» را سر دادند. خرد شدن شیشه برخی خودروهای پارک شده در کنار خیابان و آتش گرفتن تعدادی موتور متعلق به بسیجیان ماحصل آشوب های آن روز بود. رفته رفته از تعداد تجمع کنندگان کاسته می شد و بیشتر افرادی که در این تجمعات حاضر می شدند، مقصودشان آشوب طلبی بود و کاری به نتایج انتخابات نداشتند.

سیزده آبان جمعیت چند ده نفره ای شکل می گیرد و گویا مردم به عمق مقصود فتنه گران پی برده اند، چون کسی با انها همراهی نمی کند.

16 آذر همیشه روز مهمی بوده است. پیاده نظام جریان فتنه که رسما از حزب مشارکت خط گرفته است دانشگاه را به آشوب می کشد و تمثال امام راحل را مورد بی حرمتی قرار می دهد. این رفتار از سوی همه جریانها محکوم می شود، اما مهدی کروبی در نامه ای به رییس رسانه ملی، بدون محکوم کردن کسانی که به امام بی حرمتی کرده اند، صدا و سیما را متهم می کند و خطاب به ضرغامی می نویسد:« آیا می دانید به دست خود تبر به تنه چه درختی می زنید؟ »

آیت الله منتظری که به خاطر حمایت از اعتراضات پس از انتخابات به رهبر معنوی فتنه گران تبدیل شده بود، امروز 29 آذر 88 دار فانی را وداع گفت. آشوبگران که مترصدند از هر فرصتی برای ملتهب کردن فضا استفاده کنند، با شعار «وعده دیدار ما، عاشورا، عاشورا» در مراسم تشییع منتظری شرکت می کند. بسیاری که از گروههای چپ و التقاطی و حتی گروههایی که ملتزم به اسلام و خدا و اصولا هر دین دیگری نیستند منتظری را مرجع تقلید خود خطاب می کنند.

عاشوررا فرا می رسد. از ساعات اولیه روزدر حالی که بیشتر مردم تهران به عزاداری در مساجد و تکایا مشغول بودند آشوبگران ابتدا در خیابان آزادی تجمع کردند و سپس به طرف میدان انقلاب، میدان ولیعصر و چهارراه کالج حرکت کردند.شرکت کنندگان در این تجمعات به اماکن دولتی، تاسیسات شهری، رهگذران دارای ظاهر مذهبی و هر چیزی که رنگ و بوی دین و حکومت داشت، حمله می کردند.در درگیری های این روز چند نفر کشته شدند و تعداد زیادی از نیروهای پلیس مورد ضرب و شتم آشوبگران قرار گرفتند و خسارات گسترده ای به اموال عمومی وارد شد. اخبار  از حضور فائزه هاشمی و تحریک مردم توسط وی حکایت دارد. شب هنگام تلویزیون با عذرخواهی از عموم مردم بخشهایی از آنچه حرمت شکنان عاشورا انجام دادند را به تصویر می کشد.

میرحسین موسوی در بیانیه ای هتاکان به حرمت امام حسین علیه السلام را ملتی خداجوی خطاب می کند و کروبی آنها را فرزندان زهرا سلام الله علیها معرفی می کند.

پس از واقعه عاشورا که با اعتراض مردم، مراجع و علما مواجه می شود، در روزنهم دی ماه در سراسر ایران مردم به خیابانها می ریزند و تلاشهای 8 ماهه فتنه گران و آمریکا و اسراییل را نقش برآب می کنند. جمعیتی بی سابقه از چهار طرف شهر تهران راهی میدان انقلاب شد. در راهپیمایی این روز شعارهای شدیدی علیه موسوی و کروبی و خاتمی سر داده شد. چند هفته بعد از حماسه 9دی، در روز22 بهمن، بزرگ ترین تظاهرات تاریخ انقلاب در خیابان های منتهی به میدان آزادی برگزار شد. در حقیقت راهپیمایی 22 بهمن، شکست کامل و پایان عملی فتنه 88 بود.

امروز در عراق چه خبر است؟

این روزها و پس از سه سال و اندی حضور نیروهای تکفیری در سوریه و لبنان، عراق بستر نا آرامی های منطقه است. گروهی به اسم داعش که از بی رحم ترین تروریست های جهان هستند با یورش به شهرهای کریبلا و در اختیار کامل گرفتن چند استان سعی در محاصره بغداد دارند. این گروه کربلا را نیز تهدید به حمله و تصرف نموده اند. کمکهای شاه سعودی که حالا همه رسانه های دنیا از آن اطلاع دارند داعش را به یکی از ثروتمند ترین گروهکهای تروریستی تبدیل کرده است. کمکهایی که به اعتراف اعضای ستاد میرحسین موسوی به وی می شده است تا با تبر تیزتری به ریشه انقلاب بکوبد. ایمن الظواهری که شیخ این گروه سلفی به حساب می آید، ایران را نیز تهدید کرده است.

تابعیت و هویت اعضای داعش پس از کشف اجساد و یا دستگیری اعضای این گروه تروریستی نشان می دهد که بیشتر این تروریستها با همکاری برخی طرفهای منطقه ای از عربستان، لیبی، یمن و چند کشور دیگر جمع آوری و سازماندهی شده اند

.

سلاح و مهمات و تجهیزات این گروه نیز بیانگر حمایت گسترده مالی و تسلیحاتی طرفهای منطقه‌ای مانند عربستان و قطر از این گروه تروریستی است.

گروه داعش در حال حاضر تعداد زیادی تانک، موشک و خودروهای زرهی و انواع سلاح در اختیار دارد که از حامیان خود به ویژه عربستان و قطر دریافت کرده است.

برخی منابع اعلام می کنند که این گروه تروریستی، 15 هزار جنگجو دارد.

این گروه ادعا می کند در گذشته با ارتش آمریکا و ارتش انگلیس در عراق و شبه نظامیان می جنگیده است . سرکردگان این گروه تروریستی همچنین از جنگ با ارتش و پلیس عراق، شوراهای بیداری، نیروهای پیشمرگ کردستان، ارتش سوریه، گروههای شیعی عراق مانند گردانهای اهل الحق، جیش المهدی و حزب الله عراق، حزب الله لبنان و گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه سخن گفته اند.

چند روز پیش این گروه تروریستی در سامرا و تا چند متری حرم آهل بیت پیشروی کردند که مدافعان حرمین امامین عسگریین از تحرکات فتنه گرانه آنها جلوگیری کردند.

حالا و پس از افزایش واریزی های آل سعود قدرت نظامی این گروه افزایش یافته است. اگرچه با استقرار نوری مالکی و قوت ارتش عراق به هلاکت رساندن این گروه تکفیری کار چندان مشکلی به نظر نمی رسد، اما گمانه زنی ها از همکاری برخی از فرماندهان ارتش با نیروهای داعش کار راسخت کرده است. رهبر شیعیان عراق آیت الله سیستانی عربستان را مقصر اصلی این اتفاقات خواند و نوری مالکی با اعلام بسیج عمومی خواستار کمک مردم برای آغاز ماه رمضانی بدون داعش شده است.

حالا و پس از پنج سال از فتنه 88 حامیان «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» با چشمان خود می بینند که تروریست ها پس از غزه و لبنان و سوریه به 200 کیلومتری مرزهای ایران رسیده اند!

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری