کد خبر: 1053

در پی تهدید گروه ترویستی داعش برای فعالیت در جمهوری آذربایجان، مقامات این کشور اعلام کردند که در برابر هرگونه اقدام تروریستی با قاطعیت برخورد خواهند کرد.

به گزارش جهان به نقل از ابنا، گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به "داعش" روز گذشته با انتشار اطلاعیه از جمهوری آذربایجان به عنوان کشوری که امیدوار است تا در آن بتواند دولت اسلامی تشکیل دهد نام برده است.  این گروه با انتشار تصاویری از نقشه جمهوری آذربایجان به پرچم داعش اظهار امیدواری کرده است تا در این کشور نیز آغاز به فعالیت کند.


در پی این تهدید داعش، سخنگوی وزارت امنیت جمهوری آذربایجان (MTN) در مصاحبه با رسانه‌های این کشور گفت: تمام شرایط تهدید نظارت است و خطری جدی کشور را تهدید نمی‌کند اما دولت در برابر هر گونه اقدام احتمالی تروریستی به شدت و قاطعیت برخورد خواهد کرد.

همچنین وهابی‌های تبعه جمهوری آذربایجان که در سوریه مستقر هستند اقدام به پاره کردن گذرنامه‌های آذری خود کردند.

بنابر اطلاعات منتشره در شبکه‌های اجتماعی، این اقدام در تصویر منتشره در صفحه فردی به نام «یحیی الآذری» منعکس شده است. در زیر این تصویر منتشر شده نوشته شده است: خدا را شکر. مدارک تأیید کننده تعداد تابوت را پاره کردیم.
 

یحیی الآذری فرمانده وهابی آذربایجانی در سوریه بوده و مدتی پیش در یکی از نبردها کشته شده است و احتمالاً در حال حاضر همسر او این صفحه را مدیریت می‌کند.


جمهوری آذربایجان از جمله کشورهایی است که وهابیت در آن‌جا تحت حمایت کشورهای عربی از رواج قابل توجهی برخوردار است و تا کنون دهها تن از اتباع این کشور در سوریه به هلاکت رسیده‌اند. هنوز هیچ آمار دقیقی از میزان حضور وهابی‌های این کشور در کنار گروه‌های تروریستی در حال جنگ در سوریه و عراق منتشر نشده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری