کد خبر: 10385

مدیرعامل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور با اشاره کشته شدن یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در جهان بر اثر تصادف‌های جاده‌ای گفت: یک و نیم درصد آمار این کشته‌های سوانح رانندگی مربوط به ایران است.

به گزارش قم خبر به نقل از ایرنا،محمد بخارایی شامگاه پنجشنبه در همایش ایمنی و ارتقا راه‌ها افزود: چهار هزار و ۲۰۰ نفر از کشته‌شدگان حوادث رانندگی سال گذشته معادل حدود ۲۵ درصد کشته شدگان را زنان با میانگین سنی ۲۸ سال تشکیل دادند که این آمارها یک فاجعه به شمار می‌آیند.

وی تصریح کرد: باید برای بهبود این وضعیت تلاش بیشتری صورت گیرد و مردم با عزم عمومی برای ایمنی راه‌ها وارد عمل شوند.

بخارایی گفت: در جوامع بین المللی یکی از شاخص‌ها توجه ویژه به بحث ایمنی و حمل و نقل است، که ایران در زمینه بروز حوادث در بین ۱۸۰ کشور دنیا رتبه ۱۷۵ را دارد که این امر به هیچ وجه شایسته نیست.

وی با اشاره به صرف پنج درصد از کل درآمدهای ناخالص ملی در زمینه ایمنی راه‌ها افزود: تاکنون تمام نهادهای مربوط از جمله نیروی انتظامی و راهداری‌ها تلاش خود را به کار برده‌اند ولی با این حال شاهد وضعیت نامطلوبی در این زمینه هستیم.

بخارایی افزود: به همین دلیل برای تشکیل جمعیت‌های مردمی برای ورود به این عرصه احساس نیاز و جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها در سال ۸۶ تاسیس شد.

بخارایی گفت: این جمعیت اکنون در حال عضوگیری و تاسیس شعبه در استان‌ها است که لرستان در این زمینه فعالیت‌های مطلوبی انجام داده و از استان‌های پیش رو به حساب می‌آید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری