معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات عرصه هنر باید به کمک طلاب و حوزه علمیه حل شود، گفت: مبانی اصلی باید به وسیله طلاب مطرح و حل شود، اما متاسفانه شاهد حضور کمرنگ آنها در این راستا هستیم.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، علی مرادخانی در نخستین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی اشراق که ویژه طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه سراسر کشور در سالن همایش‌های پژوهشگاه‌ علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، با اشاره به اینکه افراد متدین در عرصه‌های هنری کمتر ورود پیدا می‌کنند اظهار کرد: حضور کمرنگ افراد مذهبی در عرصه‌های هنری آفتی بر جامعه هنری است که باید تلاش کنیم تا از ظرفیت این افراد در عرصه‌های مختلف هنری استفاده کنیم.

وی افزود: طلاب باید در حوزه هنر حضور جدی و پررنگ داشته باشند و وزارت فرهنگ و ارشاد بر حضور جدی طلاب در زمینه‌های مختلف هنری تاکید دارد.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه رشته‌های مختلف هنری قبل و بعد از انقلاب با یکدیگر تفاوت دارند، گفت: رشته‌های هنری اصیل ایران با زمان قبل و بعد از انقلاب متفاوت است و متاسفانه برخی از افراد گمان می‌کنند هنر متجلی در جامعه امروز هنوز به منوال قبل از انقلاب است.

مرادخانی تصریح کرد: افرادی که در رشته‌های مختلف هنری فعالیت دارند سعی می‌کنند تا بر اساس آموزه‌های دینی فعالیت داشته باشند، اما با این حال در برخی از مواقع مسئولان هنری مورد انتقاد مردم قرار می‌گیرند و از آنها به دلیل فعالیت گروه‌های مختلف اظهار نارضایتی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در عرصه هنر افراد متخصص حضور کمرنگی دارند، گفت: افراد متخصص در زمینه هنر باید فعالیت جدی و مستمر داشته باشند اما متاسفانه برخی از این افراد تمایل چندانی برای حضور در این عرصه ندارند.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: در رشته تئاتر بیش از یک هزار و 400 نفر در سال فارغ‌التحصیل می‌شوند، اما هیچ‌گونه فعالیت هنری را در جامعه از آنها مشاهده نمی‌کنیم.

مرادخانی با اشاره به اینکه مشکلات عرصه هنر باید به کمک طلاب و حوزه علمیه حل شود، گفت: مبانی اصلی باید به وسیله طلاب مطرح و حل شود، اما متاسفانه شاهد حضور کمرنگ آنها در این راستا هستیم.

وی ابراز کرد: زمینه حضور طلاب در عرصه‌های مختلف هنری باید فراهم شود تا به این وسیله بتوانیم به مبانی نظری نیز بپردازیم، زیرا در عرصه کاربردی و نظری دارای مشکلات خاصی هستیم که امیدواریم با حضور طلاب این مشکلات رفع شود.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه داعش از تکنولوژی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر گفته می‌شود داعش یکی از شهرها را به وسیله Sms تصرف کرده است که این امر نشان‌دهنده اوج محبوبیت تکنولوژی و استفاده دشمنان از آن است.

مرادخانی تصریح کرد: جوانان امروز باید عرصه‌های مختلف هنری را بشناسند تا این امر سبب گسترش هنر در جامعه شود.

وی با اشاره به اینکه حوزه هنر از بعد اقتصادی می‌تواند به جامعه کمک کند، گفت: در سال گذشته بیش از 13 میلیارد تومان فروش آثار هنری داشتیم و هنرمندان باید آثار خود را مانند آثار فاخر تولید کنند تا آثار آنها نیز به فروش برسد.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: کشورهای مختلف جهان مشتاق دیدن و شنیدن آثار هنری ایران هستند که باید بتوانیم از این ظرفیت برای شناسایی آثار هنری جوانان کشور به سایر کشورها استفاده کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری