بانوی پرافتخار ورزش استان قم بر سکوی نخست پیکارهای رشته بولینگ باز‌ی‌های پیوند اعضاء 2014 خاورمیانه ایستاد.

خبرگزاری فارس: بانوی قمی قهرمان باز‌ی‌های پیوند اعضاء 2014 خاورمیانه شد

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، بعد از موفقیت در پیکارهای انتخابی و همچنین شرکت در اردوهای آماده‌سازی تیم ملی اعزامی بیماران خاص کشورمان به چهارمین دوره باز‌ی‌های خاورمیانه پیوند اعضاء 2014 یک اتفاق مهم برای نماینده قم رخ داد و طی آن خانم ثریا پارس‌لاری عنوان قهرمانی دیگری را کسب کرد.

این در حالی است که کشور ترکیه میزبانی چهارمین دوره باز‌ی‌های پیوند اعضاء خاورمیانه را بر عهده داشت و این پیکارها در رشته‌های مختلف به انجام رسید اما در رشته بولینگ این ثریا پارس‌لاری نماینده قم بود که توانست عنوان نخست و مدال طلا را به خود اختصاص بدهد.

چهارمین دوره بازی‌های پیوند اعضاء 2014 خاورمیانه به میزبانی استانبول ترکیه برگزار شد و خانم پارس‌لاری که به عنوان نماینده قم موفق به کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی رقابت‌های بولینگ انتخابی تیم ملی بانوان شده بود، موفقیت خود را در این رویداد بزرگ برون‌مرزی کامل کرد و با قهرمانی به کشور بازگشت.

این در حالی است که پارس‌لاری اواخر خرداد ماه سال با برنامه‌ریزی فدراسیون ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضاء کشورمان در مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی بولینگ با هدف شناخت برترین‌ها برای اعزام به پیکارهای جهانی این رشته در سال 2014 حضور یافت.

در حالی که آن مسابقات به میزبانی هیئت ورزش‌های ناشنوایان، بیماران خاص و پیوند اعضای استان خراسان رضوی برگزار شد، نفرات برتر به چهارمین دوره بازی‌های خاورمیانه پیوند اعضاء به میزبانی کشور ترکیه اعزام شدند و شانس اعزام به این رقابت‌ها برای خانم ثریا پارس‌لاری بانوی موفق ورزش قم ایجاد شد.

بر همین اساس ورزش‌های ناشنوایان، بیماران خاص و پیوند اعضاء از استان‌های مختلف کشور خواسته بود که تیم اعزامی متشکل از آقایان و بانوان ورزشکار رشته بولینگ استان خود را به این مسابقات اعزام کنند، رقابت‌هایی که در مشهد مقدس برگزار شد.

در حالی که چهارمین دوره بازی‌های خاورمیانه پیوند اعضاء سال 2014 شهریور ماه در استانبول ترکیه برگزار می‌شد، ورزشکاران مدعی قهرمانی در رشته بولینگ انتخابی تیم ملی در مشهد با یکدیگر مسابقه دادند و در نهایت ثریا پارس‌لاری از قم قهرمان شد و شیما شاه‌منصوری از مشهد در جایگاه دوم ایستاد.

این موفقیت برای خانم ثریا پارس‌لاری در حالی رقم خورد که وی از چهره‌های نام آشنا و مطرح ورزش بانوان استان قم در سال‌های اخیر است و پیش از این دو بار دیگر با ارائه توانمندی‌های خود در مسابقات جهانی ورزشکاران پیوند اعضاء افتخارآفرین بوده است.

بانوی قمی سال گذشته با درخشش در مسابقات جهانی ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضاء و کسب دو مدال رنگارنگ برای ورزش قم افتخارآفرینی کرد، در حالی که نوزدهمین دوره مسابقات جهانی قهرمانی ورزش‌های پیوند اعضاء با شرکت ورزشکاران کشورهای مختلف از تمام قاره‌ها در کشور آفریقای جنوبی برگزار شد و با درخشش اعضای تیم کشورمان و به خصوص نماینده اعزامی قم همراه بود.

در این دوره ثریا پارس‌لاری تنها بانوی ورزشکار قمی اعزامی به این مسابقات بود که این بانوی ورزشکار توانمند ورزش بیماران خاص و پیوند اعضاء قم در رشته‌های بدمینتون و دو و میدانی مسابقات جهانی با حریفان خود مسابقه داد و موفق ظاهر شد.

در رشته بدمینتون و در بخش انفرادی رقابت‌های این رشته در آفریقای جنوبی، ثریا پارس‌لاری بانوی ورزشکار قمی در رده سنی 30 تا 39 سال در حالی که بازی‌های درخشانی از خود به نمایش گذاشت، در نهایت با کسب مقام سوم به نشان برنز رسیده بود.

همچنین ثریا پارس‌لاری در سال 92 در نوزدهمین دوره مسابقات جهانی ورزشکاران پیوند اعضاء در کشور آفریقای جنوبی در ماده پرتاب دیسک رشته دوومیدانی با حریفان به رقابت پرداخت و در این قسمت نیز موفق به کسب مقام دوم و نشان نقره شد، ضمن اینکه همین ورزشکار در سال 2011 مسابقات جهانی به میزبانی سوئد نیز توانسته بود چهار مدال ارزشمند به دست آورد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری