کد خبر: 4933

در رشته‌های بوکس و کشتی

2 ورزشکار شهر جعفریه در ترکیب تیم‌های ورزشی استان قم برای نخستین بار به مسابقات ورزشی قهرمانی کشور اعزام شدند.

خبرگزاری فارس: 2 ورزشکار شهر جعفریه به مسابقات قهرمانی کشور اعزام شدند

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، شهر جعفریه مرکز بخش جعفرآباد یکی از پنج بخش تابعه استان قم است که از زمان تاسیس نمایندگی ورزش و جوانان در این شهر با حضور کارشناسان زبده اداره کل ورزش و جوانان استان قم پیشرفت خوبی در ورزش قهرمانی و همگانی داشته است.

همچنین با امکاناتی که اداره کل ورزش و جوانان استان قم برای توسعه بخش عمرانی ورزش در این بخش در نظر گرفته و اعتباراتی که به ورزش این بخش اختصاص یافته، شهر جعفریه و بخش جعفرآباد در حال حاضر یکی از فعال‌ترین بخش‌ها در ورزش قم به شمار می‌رود.

در طول سال به مناسبت‌های مختلف مسابقات ورزشی در این بخش برگزار می‌شود و برترین‌های آن در قالب تیم‌های ورزشی جعفریه در مسابقات قهرمانی و لیگ باشگاه‌های استان قم در رشته‌های گوناگون شرکت می‌کنند و نتایج خوبی نیز کسب کرده‌اند.

حتی بخش جعفرآباد یک تیم در لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های قم نیز دارد و اکنون نیز ورزشکاران این بخش به حدی از پیشرفت و اعتبار رسیده‌اند که در ترکیب نهایی تیم‌های اعزامی استان قم به مسابقات کشتی و بوکس قهرمانی کشور قرار می‌گیرند.

نخستین ورزشکار شهر جعفریه در ترکیب تیم‌های ورزشی استان قم اعزامی به مسابقات قهرمانی کشور، ابوالفضل باختر است که در ترکیب تیم قم به مسابقات بوکس کشوری در شهرستان بانه اعزام شد و یکی از نمایندگان پرامید قم برای کسب مدال به شمار می‌رود.

از سوی دیگر در حالی که هیئت کشتی یکی از فعال‌ترین هیئت‌های ورزشی قم به شمار می‌رود، ابوالفضل ترک‌زاده به عنوان یک کشتی‌گیر و نماینده بخش جعفرآباد به مسابقات انتخابی نونهالان کشتی کشور اعزام شد ضمن این‌که کلاس‌های تابستانی و انتخاب نخبگان در هر رشته نیز به پایان رسید.

برای توسعه ورزش در بخش‌های تابعه قم علاوه بر اداره کل ورزش و جوانان، هیئتی به نام ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی نیز برای گسترش ورزش در این بخش‌ها برنامه‌ریزی می‌کند و با توجه به پیگیری و علاقه‌مندی که در فدراسیون ورزش‌های روستایی و بازی‌‌های بومی و محلی وجود دارد، پیشرفت قابل توجهی در ورزش روستایی و عشایری قم ایجاد شده است.

برای ادارات ورزش و جوانان در شهرهای تابعه نزدیک به 10 شاخص مهم به عنوان اولویت‌های فعالیت تعریف شده تا ورزش و جوانان قم بتواند به اهداف و برنامه‌هایی که در نهایت به توسعه ورزش در بین روستاییان و عشایر قم می‌انجامد، دست پیدا کند.

همچنین برنامه‌ریزی برای برگزاری رقابت‌های انتخابی و قهرمانی بخش‌های تابعه به منظور معرفی نماینده بخش برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی و انتخابی استان و نیز شناخت نماینده روستایی و عشایری قم برای حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور از دیگر برنامه‌های مهم توسعه ورزش در بخش‌های قم به شمار می‌روند.

علاوه بر این از ادارات ورزش و جوانان و همچنین هیئت‌های ورزشی روستایی و بازی‌های بومی و محلی آن‌ها خواسته شده توجه جدی به تقویت ورزش از رده‌های سنی پایه داشته باشند و در این مسیر برنامه کاملی برای سرمایه‌گذاری بر روی سنین نونهال، نوجوان و جوان ارائه بدهند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری