مسئول امور فرهنگی و شاهد و ایثارگر پردیس فارابی دانشگاه تهران با اشاره به فعالیت‌ انجمن‌های متعدد در این پردیس گفت: دانشجویان در این انجمن‌ها با مسائل مختلف روز، امور دینی، اجتماعی و فرهنگی موجود در جامعه آشنا می‌شوند.

خبرگزاری فارس: هدف از فعالیت انجمن‌های دانشگاهی آشنایی با مسائل روز و دینی است

به گزارش قم خبر ، ابوالفضل علیدوست در گفت‌و‌گو با فارس در قم به وجود 14 انجمن‌ و کارگروه علمی در پردیس فارابی دانشگاه تهران اشاره و اظهار کرد: دانشجویان در این انجمن‌ها همواره به انجام اقدامات و فعالیت‌های متعدد علمی می‌پردازند.

وی برگزاری همایش‌های متعدد، اردوهای هنری و کارگاه‌های آموزشی را از برنامه‌های علمی این دانشگاه برشمرد.

مسئول امور فرهنگی و شاهد و ایثارگر پردیس فارابی به فعالیت هفت کانون فرهنگی و ادبی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: این کانون‌ها در حوزه‌های ادبی، اندیشه دانشجو، ایران‌شناسی، تئاتر، فیلم، عکس، هلال احمر و هنرهای تجسمی، فعالیت‌های هنری و فرهنگی موثری انجام می‌دهند.

علیدوست به دارا بودن 36 مجوز نشریه در این پردیس اشاره و بیان کرد: آفاق علم، آمایش سرزمین، پلک و... از جمله نشریات این پردیس است که از این تعداد 10 نشریه فعال است.

وی افزود: برخی نشریات پردیس فارابی مانند مدیریت و حقوق در میان نشریات کشوری رتبه‌های برتر را به خود اختصاص داده‌ است.

مسئول امور فرهنگی و شاهد و ایثارگر پردیس فارابی به فعالیت دو انجمن اسلامی در این دانشگاه اشاره و بیان کرد: انجمن‌ها و کانون‌های پردیس فارابی دانشگاه تهران در طول سال اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی و علمی متعددی را اجرا می‌کنند.

وی هدف از انجام برخی برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و فوق برنامه را آشنایی دانشجویان با برخی مسائل عنوان و بیان کرد: دانشجویان با شرکت در این انجمن‌ها و کانون‌ها با مسائل مختلف روز، امور دینی، اجتماعی و فرهنگی موجود در جامعه آشنا می‌شوند و همین آشنایی زمینه انجام اقدامات و فعالیت‌های متعدد را برای آنها فراهم می‌کند.

مسئول امور فرهنگی و شاهد و ایثارگر پردیس فارابی یادآور شد: همکاری حوزه و دانشگاه در راستای تبادل اطلاعات و مطالب علمی یکی دیگر از اقداماتی است که در این پردیس انجام می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری