کد خبر: 4011

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم گفت: باید نسبت به بحث زائرپذیری در قم نگاه ملی وجود داشته باشد.

خبرگزاری فارس: ضرورت نگاه ملی به بحث زائرپذیری قم

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی استانداری قم، ابوالفضل اسماعیلی در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و ستاد هماهنگی خدمات سفر که در دفتر این معاونت برگزار شد به اشاره به موج دوم سفرهای تابستانی که از عید سعید فطر آغاز می‌شود، از هماهنگی دستگاه‌های استان برای خدمات رسانی به زائرین و مجاورین کریمه اهل بیت (س) خبر داد.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با بیان اینکه مسئله تامین امنیت زائرین مهم‌ترین اولویت مسئولان استان در خدمات رسانی است، عدم وجود مشکلات امنیتی را نشان از مسئولیت پذیری بالای دستگاه‌های امنیتی دانست و از زحمات ایشان قدردانی کرد.

وی آمادگی گروه‌های امدادی و مجموعه بهداشت و درمان را برای جلوگیری و امدادرسانی به موقع در حوادث و سوانح مورد توجه قرار داد و افزود: اکیپ‌های امدادی طی روزهای آتی در محورهای مهم استان حضور خواهند داشت.

اسماعیلی همچنین با اشاره به تردد میلیونی مسافران از محورهای مواصلاتی استان و نیاز ایشان به اقلام اساسی تصریح کرد: خوشبختانه تدابیر لازم برای میزبانی زائرین و مجاورین اندیشیده شده است.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم در ادامه گستردگی فعالیت‌ها و تنوع خدمات رسانی شهرداری قم را مورد توجه قرار داد و افزود: شهرداری در قبال شهروندان مسئولیت سنگینی به عهده دارد که امیدواریم با برنامه ریزی مناسب زمینه رفاه مجاورین و زوار بارگاه کریمه اهل بیت (س) فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به تردد میلیون‌ها مسافر از محورهای مواصلاتی استان، استان قم را دارای کارکرد فرااستانی عنوان و اضافه کرد: تامین نیازهای مسافرین نیازمند توجه مسئولان است.

اسماعیلی اضافه کرد: میزان مسافرپذیری و تردد از استان‌ها در جذب اعتبارات بسیار مهم است و صدا و سیما و دستگاه‌های فرهنگی باید با انعکاس ملی این مطلب زمینه ساز جلب توجه مسئولان و توسعه بیش از پیش استان قم شوند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری