کد خبر: 3927

شهردار قم با اشاره به شهرک صنوف در قم گفت: شهرداری نگاه اقتصادی به این مقوله ندارد و هدف مدیریت شهری، سامان‌دهی مشاغل مزاحم است.

خبرگزاری فارس: نگاه‌ ما به شهرک صنوف اقتصادی نیست

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، محمد دلبری صبح امروز در هفتاد و نهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه کاهش درآمدها و بودجه‌ها در سطح کشور منجر به کاهش تقاضا برای اخذ پروانه شده است اظهار کرد: نمی‌توان همه این موضوع را به طرح تفصیلی ارتباط داد.

وی افزود: نظام حسابداری تعهدی در شهرداری قم استقرار پیدا کرده و جلساتی هم به منظور بررسی پیشنهادات و مشکلات موجود تشکیل می‌شود.

شهردار قم در ادامه به بودجه‌های سازمانی شهرداری اشاره کرد و گفت: مقایسه بودجه‌های کنونی با بودجه‌های چند سال قبل می‌تواند بسیاری از مسائل را مشخص کند؛ بودجه‌های چند صد میلیونی برخی سازمان‌‌ها در حال حاضر به چند میلیارد تومان رسیده است.

وی ادامه داد: تا زمانی که نظام حسابداری تعهدی در شهرداری مستقر نشود از نظر مالیاتی مشکلاتی خواهیم داشت؛ بخشی از مشکل عدم تحقق بودجه به دلیل عدم ثبت در سیستم‌های حسابداری است.

دلبری با بیان اینکه مأموریت سازمان‌ها برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد گفت: به عنوان مثال تاکسیرانی سازمانی خدمات‌رسان است و این موضوع در اصل قرار می‌گیرد.

شهردار قم با تاکید بر بازنگری در وظایف سازمان‌های تابعه شهرداری خاطرنشان کرد: مدیریت شهری قم به دنبال کاهش 16 سازمان تابعه خود به 10 سازمان است و این امر در راستای چابک‌سازی امور صورت می‌گیرد.

وی در مورد شهرک صنوف و انتقال اصناف مزاحم به این شهرک گفت: صنوف مزاحم بحثی نیست که تنها به شهرداری بازگردد بلکه نیازمند عزمی استانی است و همه دستگاه‌ها باید در این زمینه پیشگام شوند و اصناف هم باید موضوعات مربوط به اتحادیه‌ها و پروانه‌ها را بررسی کنند و شهرداری در این میان، زمینه‌ها را فراهم کند.

دلبری با تاکید بر تسریع در روند احداث شهرک صنوف و انتقال صنوف مزاحم به این شهرک خاطرنشان کرد: وقتی اتحادیه‌ها همراهی نکنند مانعی بزرگ به وجود می‌آید.

شهردار قم گفت: نمی‌توان زحماتی که تاکنون با حداقل هزینه در شهرک صنوف کشیده شده را نادیده گرفت؛ شهرداری نگاه اقتصادی به این مقوله ندارد و هدف مدیریت شهری، سامان‌دهی مشاغل مزاحم است.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته صنوف گمان نمی‌کردند ارزش افزوده در شهرک صنوف تا این میزان باشد به همین دلیل در حال حاضر اعتراضاتی مبنی بر واگذاری به دیگران دارند در حالیکه شهرداری وظیفه دارد زمین‌ها را بفروشد و در عین حال در قرارداد تاکید کند که تنها برای صنف مشخص شده آن را مورد استفاده قرار دهد.

دلبری آبادانی شهرک صنوف را مرهون فعالیت بخش خصوصی دانست و افزود: در مورد اتصال شهرک صنوف به شهر قم باید گفت این امر بدیهی است و مهم آن است که سامان‌دهی مشاغل در شهرک‌های اختصاصی بوده و خانه‌‌های مسکونی در آنجا وجود نداشته نباشند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری