کد خبر: 3900

مراسم افتتاح پل و زیرگذر بعثت قم در راستای تکمیل بلوار پیامبر اعظم (ص) با حضور استاندار و دیگر مسئولان شهری و استانی برگزار شد.

خبرگزاری فارس: پل و زیرگذر بعثت قم به بهره‌برداری رسید

به گزارش قم خبر به نقل از فاري ، مراسم افتتاح پل و زیرگذر بعثت شنبه شب در راستای تکمیل بلوار پیامبر اعظم (ص) با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی‌منش استاندار قم، دلبری شهردار قم، امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، حسینی فرمانده راهنمایی و رانندگی استان قم، اعضای شورای اسلامی شهر، فقیهی معاون سپاه علی بن ابیطالب (ع) و دیگر مدیران شهری و استانی در محل پروژه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، محمدتقی نادعلی مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری قم طی سخنانی اظهار کرد: بلوار پیامبر اعظم (ص) شریان ارتباطی شرقی ـ غربی قم هم به شمار می‌رود و احداث تقاطع‌های غیر همسطح آن اهمیت فراوانی دارد؛ 9 تقاطع غیر همسطح در بلوار پیامبر اعظم (ص) پیش‌بینی شده که اولویت‌بندی بر اساس میزان استفاده از آنها صورت گرفته است.

وی از هزینه‌کرد 15 میلیارد تومان از محل عوارض مردمی برای احداث زیرگذر بعثت خبر داد و گفت: این پل دارای عرض 23 متری بوده و برای دسترسی محلی هم دوربرگردان‌هایی به عرض چهار متر در اطراف آن ساخته شده است؛ احداث آن از سال 89 و هم‌زمان با بلوار پیامبر اعظم (ص) آغاز شده بود ولی به دلیل وجود برخی معارضات، هم‌اکنون و پس از رفع آنها شاهد بهره‌برداری از زیرگذر بعثت هستیم.

در ادامه ولی‌الله بیاتی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر قم، طی سخنانی گفت: با وجود رکود مالی و کمبود بودجه در سطح کشور، پروژه‌های عمرانی در قم با مدیریت خوب شهرداری و حمایت‌های استانداری، شورا و دیگر دستگاه‌ها همچنان فعال است و هیچ طرح عمرانی تعطیل نشده است.

وی افزود: طی سال گذشته و چهار ماه امسال، از اعتبارات دولتی محروم بودیم و پروژه‌ها از محل عوارض مردمی ساخته می‌شود ولی برخی طرح‌ها مانند قطار شهری نیازمند بودجه‌های دولتی است. به همین دلیل از استاندار قم می‌خواهیم پیگیری لازم را برای اختصاص بودجه دولتی داشته باشد، زیرا مترو در حال حاضر با کمترین میزان حفاری در حال پیشروی است.

پس از آن نوبت به سخنرانی احمد امیرآبادی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، رسید و او هم با بیان اینکه قرار است برای قطار شهری قم از فاینانس شرکت‌های چینی استفاده شود، گفت: حقیقت آن است که دولت منابعی ندارد که در اختیار قم قرار دهد. بنابراین شهرداری و شورای اسلامی شهر قم باید به دنبال استفاده از توان بخش خصوصی باشند.

وی افزود: پروژه‌های بزرگ عمرانی در قم با بودجه‌های محدود کنونی قابل انجام نخواهد بود، بنابراین نیازمند حرکت به سمت استفاده از توان بخش خصوصی هستیم تا طرح‌های عمرانی با رکود مواجه نشود.

محمد دلبری شهردار قم، دیگر سخنران این مراسم بود؛ وی با بیان اینکه با وجود بار ترافیکی سنگین در محل اجرای زیرگذر بعثت، با تلاش شبانه‌روزی شهرداری‌ منطقه و سازمان عمران و نوسازی، شاهد اجرای آن بودیم اظهار کرد: هدف تمام پرسنل شهرداری، خدمت به مردم با اتکا به توصیه‌های رهبری است.

شهردار قم گفت: مدیریت شهری قم با رویکرد و چشم‌انداز روشنی در عمران و آبادانی قم به افق 1404 می‌اندیشد؛ درصدد هستیم در سند چشم‌انداز افق 1404، مشارکت مردمی را بیش از گذشته داشته باشیم زیرا شهرداری نهادی مردمی و متعلق به مردم است.

در پایان این مراسم نیز حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادق صالحی‌منش، استاندار قم، طی سخنانی گفت: امروز شهرداری قم به شهادت این‌جانب و همه مسئولان و دستگاه‌های استان، به طور سیستماتیک و با مدیریتی منسجم و نیز برنامه‌ریزی دقیق کارهایش را به پیش می‌برد.

وی با بیان اینکه نگاه شورای شهر و شهردار قم در یک افق واحد و وسیع قرار دارد، خاطرنشان کرد: دولت وظیفه دارد از این حرکتی که شروع شده با تمام قوا حمایت کند؛ همه دستگاه‌ها موظفند با حمایت‌های همه‌جانبه خود، به پیشبرد طرح‌های عمرانی کمک کنند تا مردم قم در شهری شایسته زندگی کنند.

در پایان این مراسم از چهار نفر از دست‌اندرکاران پروژه پل و زیرگذر بعثت تجلیل شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری