کد خبر: 3898

شهردار قم گفت: از این پس مدیریت شهری قائم به فرد نیست و با تدوین سند چشم‌انداز و برنامه 12 ساله از سال 1392 تا 1404، هر یک از مدیرانی که بعدها هم انتخاب می‌شوند باید مطابق این برنامه رفتار کنند.

خبرگزاری فارس: مدیریت شهری قم قائم به فرد نیست

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، محمد دلبری شنبه شب در مراسم افتتاح پل و زیرگذر بعثت واقع در بلوار پیامبر اعظم (ص) با بیان اینکه با وجود بار ترافیکی سنگین در محل اجرای زیرگذر بعثت، با تلاش شبانه‌روزی شهرداری‌ منطقه و سازمان عمران و نوسازی، شاهد اجرای این پروژه بودیم، اظهار کرد: هدف تمام پرسنل شهرداری، خدمت به مردم با اتکا به توصیه‌های مقام معظم رهبری است.

وی افزود: این‌گونه مدیریت جهادی را در دیگر پروژه‌ها نیز به کار خواهیم گرفت و امیدواریم با همدلی همه دستگاه‌ها و شورای اسلامی شهر و نیز نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی، شاهد به نتیجه رسیدن دیگر طرح‌ها هم باشیم.

شهردار قم گفت: مدیریت شهری قم با رویکرد و چشم‌انداز روشنی در عمران و آبادانی قم به افق 1404 می‌اندیشد.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود هدف‌ها را مشخص فرموده‌اند و مسئولان استان و شهر قم هم با همدلی و هم‌افزایی در راستای همان اهداف گام بر می‌دارند، خاطرنشان کرد: امیدواریم تا سال 1404 شهر قم را به جایگاه اصلی خود برسانیم و شهر کریمه اهل بیت (س) را به الگویی برای دیگر شهرها تبدیل کنیم؛ این نوید را به مردم می‌دهیم که از این پس مدیریت شهری قائم به فرد نیست و با تدوین سند چشم‌انداز و برنامه 12 ساله از سال 1392 تا 1404، هر یک از مدیرانی که بعدها هم انتخاب می‌شوند باید مطابق این برنامه رفتار کنند تا منویات مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید و اهداف دولت جمهوری اسلامی محقق شود.

دلبری خاطرنشان کرد: امروز با درایت مسئولان و همکاری همه پرسنل شهرداری، همدلی کافی وجود دارد و تنها برخی افراد خواسته یا ناخواسته مسائلی مبنی بر اختلاف را مطرح می‌کنند ولی باید بدانند هیچ مشکلی پیشرفت قم را متاثر نمی‌کند و همه مدیران از مجموعه شهرداری و استانداری تا دستگاه قضایی در راستای حل مشکلات و موانع و تسریع در روند امور گام برمی‌دارند.

شهردار قم با بیان اینکه وعده داده بودیم در سال جاری ماحصل فعالیت‌های 30 ماهه گذشته را شاهد خواهیم بود و هر ماه یک پروژه بزرگ را افتتاح می‌کنیم، گفت: بهره‌بردار اصلی طرح‌های عمرانی قم، مردم و زائران هستند.

وی ضمن تشکر از تحمل و همراهی مردم منطقه در راستای احداث زیرگذر و پل بعثت قم تصریح کرد: هرگونه عملیات عمرانی و آبادنی، خرابی‌ها و زحماتی را برای ساکنان دارد ولی باید دانست در ثواب کاهش وقت مردم در ترددهای درون‌شهری شریک خواهند بود.

دلبری با بیان اینکه هر روزه تعداد زیادی خودرو به شهر قم افزوده می‌شود، افزود: چاره‌ای نداریم جز اینکه تقاطع‌های غیر همسطح را توسعه دهیم تا میزان ترافیک کاهش یابد. البته پیاده‌محوری، احداث مسیرهای کندرو و دوچرخه هم در اولویت قرار دارد.

شهردار قم خاطرنشان کرد: در راهبرد کوتاه‌مدت مدیریت جدید به سیما و منظر شهری پرداختیم تا این زیباسازی‌ها موجب آرامش روانی شهروندان شود؛ پس از آن بیش از 800 هزار اصله نهال در سطح شهر غرس شد که نتیجه آن طی چند سال آینده دیده خواهد شد؛ بازگشایی معابر اصلی و فرعی، اصلاح هندسی معابر، احداث زیرگذرها، روگذرها، خیابان‌ها و پل‌ها مراحل بعدی به شمار می‌رود که در حال حاضر شاهد اجرایی شدن آنها هستیم.

وی با بیان اینکه همکاری مدیریت شهری با پلیس راهور یکی از موفق‌ترین سال‌ها را در کنترل ترافیک نیمه شعبان رقم زد گفت: رهبر معظم انقلاب وفاق میان مسئولان را همواره مورد تاکید قرار داده‌اند و مدیران و پرسنل مدیریت شهری هم در همین راستا، هم‌افزایی خوبی با دیگر دستگاه‌ها دارند.

دلبری افزود: از همه کسانی که نظراتی دارند دعوت می‌کنیم در جلسات پروژه‌های شهری شرکت کنند و اگر عقیده و پیشنهادی دارند ارائه دهند؛ به مدیران و کارکنان شهرداری تاکید شده در پروژه‌های عمرانی وارد مسائل حاشیه‌ای نشوند و تنها به انجام وظایفشان بپردازند.

شهردار قم تصریح کرد: درصدد هستیم در سند چشم‌انداز افق 1404، مشارکت مردمی را بیش از گذشته داشته باشیم زیرا شهرداری متعلق به مردم و نهادی مردمی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری