کد خبر: 3879

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم از کشف و ضبط 37 قطعه کبک و تیهو از متخلفان طی بازرسی از محل جمعه بازار در قم خبر داد.

خبرگزاری فارس: کشف گسترده پرندگان وحشی در جمعه بازار قم

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، طیب احمدی با اشاره به کشف و ضبط گسترده پرندگان وحشی اظهار کرد: پیرو دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر خرید و فروش تعداد زیادی پرندگان وحشی در جمعه بازار منطقه نیروگاه، این محل مورد کنترل و بازرسی قرار گرفت.

وی افزود: پس از حصول اطمینان از تخلفات صورت گرفته در محل جمعه بازار، با هماهنگی نیروی انتظامی و در یک عملیات ضربتی،37 قطعه کبک و تیهو از سه فروشنده متخلف کشف و ضبط شد و متخلفان نیز دستگیر و به همراه ادوات و مدارک جرم به کلانتری 30 ولیعصر (عج) منتقل شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم همچنین از کشف و ضبط حدود 50 قطعه پرندگان و جانوران وحشی طی یک ماه گذشته در این استان خبر داد و گفت: طی بازدیدها و بازرسی‌های مکرر از پرنده فروشی‌های سطح شهر و نیز پیگیری گزارش‌های مردمی، این تعداد پرندگان و جانوران وحشی کشف و پس از تیمار و نگهداری اولیه در دامان طبیعت رهاسازی شده‌اند.

وی با بیان اینکه با متخلفان زیست محیطی در استان قم به شدت برخورد خواهد شد اظهار کرد: طی یک ماه گذشته هفت نفر از متخلفان که اقدام به نگهداری و خرید و فروش جانوران وحشی کرده بودند دستگیر شده و پرونده تخلفات آنها به مراجع قضایی ارسال شده است.

احمدی ضمن قدردانی از همیاران محیط زیست و شهروندانی که با ارائه گزارش‌های دقیق و به هنگام از انجام تخلفات زیست محیطی جلوگیری می‌کنند، تصریح کرد: مردم فهیم و دوستدار طبیعت در استان قم می‌توانند در تمام ساعات شبانه روز، گزارش‌های خود را با شماره تلفن 1540 در میان بگذارند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری