کد خبر: 3878

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم گفت: در تعطیلات اخیر 258 نفر بر اثر حوادث ترافیکی آسیب دیدند و 3 نفر نیز بر اثر شدت جراحات وارده فوت کردند.

خبرگزاری فارس: 258 نفر در حوادث تعطیلات اخیر مصدوم شدند

به گزارش قم خبر ، محمدجواد باقری در گفت‌وگو با فارس در قم، با اشاره به وقوع حوادث تعطیلات هفته گذشته اظهار کرد: در این مدت 3 هزار و 983 مورد تماس با مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم برقرار شد.

وی تصریح کرد: از مجموع تماس‌هایی که با اورژانس 115 گرفته شد بیش از 595 مورد مأموریت شهری و جاده‌ای به وقوع پیوست که از این شمار 204 مورد مربوط به حوادث ترافیکی بود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم تصریح کرد: در حوادث ذکر شده 258 نفر آسیب دیدند و سه نفر نیز به دلیل شدت جراحات و آسیب‌های وارده جان خود را از دست دادند.

وی با تأکید بر اینکه بخشی از حوادث ترافیکی استان قم به حوادث ناشی از موتورسواری اختصاص دارد گفت: در تعطیلات گذشته 116 مورد مأموریت برای امدادرسانی به حوادث موتورسواری اختصاص داشت که در این راستا 137 نفر مجروح شدند.

باقری از شهروندان خواست هنگام وقوع حوادث، ضمن حفظ خونسردی با اورژانس 115 تماس بگیرند و از اقدامات خودسرانه پرهیز کنند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم خاطرنشان کرد: شهروندان هنگام وقوع حوادث به توصیه‌های کارشناس اورژانس 115 عمل کرده و از جابه‌جایی مصدومان خودداری کنند زیرا ممکن است این جابه‌جایی مرگ بیمار را به دنبال داشته باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری