کد خبر: 3839

مدیرکل سازمان دامپزشکی استان قم گفت: طی بازرسی کارشناسان بهداشت عمومی دامپزشکی قم از واحدهای عرضه کننده فرآورده‌های گوشتی سطح استان در هفته گذشته مقدار یک تن چربی و گوشت قرمز کشف و ضبط شد.

خبرگزاری فارس: ضبط و معدوم‌سازی یک تن گوشت قرمز در قم

به گزارش قم خبر ، مهدی رفیعی در گفت‌وگو با فارس در قم از ضبط و معدوم‌سازی یک تن گوشت قرمز و چربی خبر داد و گفت: طی بازرسی کارشناسان بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان قم از واحدهای عرضه کننده فرآورده‌های گوشتی استان طی هفته گذشته یک تن گوشت قرمز کشف و ضبط شد.

وی اظهار کرد: کارشناسان پس از انجام نمونه‌‌برداری‌ها و مراحل آزمایشگاهی لازم بر روی گوشت‌های مذکور متوجه شدند که این فرآورده‌های خام گوشتی دارای بار میکروبی بالا، فاقد کیفیت و غیر قابل مصرف است.

مدیرکل سازمان دامپزشکی استان قم با بیان اینکه بعد از مراحل عنوان شده محموله فوق ضبط شد گفت: در نهایت برای ارتقا بهداشت عمومی، این فرآورده‌های خام گوشتی به همراه 320 کیلوگرم پوست مرغ و چربی فاسد توسط مامورین دامپزشکی استان معدوم‌سازی شد.

وی عنوان کرد: از همشهریان قمی می‌خواهیم در هنگام خرید فرآورده‌های خام گوشتی به تاریخ مصرف آن دقت لازم را داشته و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک با شماره 1512 دامپزشکی استان قم تماس حاصل کرده و موارد مذکور را برای پیگیری توسط بازرسان این سازمان گزارش دهند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری