کد خبر: 3586

امام جمعه قم:

امام جمعه قم، آیت‌الله شب‌زنده‌دار را دلداده و عاشق انقلاب دانست و گفت اگر فردی در ارتباط با انقلاب مطلب نادرستی را بیان می‌کرد او به روشنگری می‌پرداخت و همیشه همراه و مدافع آرمان‌های انقلاب بود.

خبرگزاری فارس: آیت‌الله شب‌زنده‌دار مدافع آرمان‌های انقلاب بود

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری در مراسم بزرگداشت آیت‌الله حسین شب‌زنده‌دار که یکشنبه شب با حضور مراجع تقلید و آیات عظام در مسجد اعظم حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، اظهار کرد: این مرحوم یک عالم برجسته و الگویی در اخلاق و تقوا بود.

وی بیان کرد: آیت‌الله شب‌زنده‌دار جهرمی به خدا و معاد ایمان قلبی داشت و این سخن هرگز اغراق نیست.

امام جمعه قم این عالم ربانی را از پایه‌های علمی و اخلاقی حوزه علمیه برشمرد و تصریح کرد: او در زمینه‌ اصول، فقه و معارف نیز صاحب نظر بوده است.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره)، آیت‌الله بهجت، علامه طباطبایی، آیت‌الله اراکی، آیت‌الله بروجردی، آیت‌الله محقق‌داماد، آیت‌الله شهید صدوقی، آیت‌الله بهاء‌الدینی و آیت‌الله سید محمدباقر سلطانی از اساتید درس خارج و سطوح عالی مرحوم شب‌زنده‌دار بوده‌اند.

حسینی بوشهری از آیت‌الله حق‌شناس به عنوان یکی دیگر از اساتید این عالم ربانی نام برد و ابراز کرد: مرحوم آیت‌الله شب‌زنده‌دار علاقه بسیاری نسبت به تحصیل داشت.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان برخی دیگر از ویژگی‌های آیت‌الله شب‌زنده‌دار ادامه داد: او به دنبال انجام تکلیف بود، نه به دنبال تعریف آنها و به همین دلیل توانست با تربیت مناسب خود فرزندان پاک و صالحی را نیز به یادگار گذارد.

وی بر لزوم الگوبرداری طلاب از رفتارهای این عالم ربانی تاکید و اضافه کرد: او در هر مجلسی که می‌نشست سکوت کرده و اصرار بر بهره بردن داشت که این امر نشان‌دهنده احترام ایشان نسبت به بزرگان است.

حسینی‌بوشهری به سخن مقام معظم رهبری که فرموده‌اند       « آیت‌الله شب‌زنده‌دار معلم اخلاق و الگوی اخلاقی برای طلاب است» اشاره کرد و یادآور شد: این عالم ربانی مورد احترام امام خمینی (ره) نیز بودند.

نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری آیت‌الله شب‌زنده‌دار را دلداده و عاشق انقلاب دانست و افزود: اگر فردی در ارتباط با انقلاب مطلب نادرستی را بیان می‌کرد، ایشان به روشنگری می‌پرداخت و همیشه همراه و مدافع انقلاب بود و دست طلاب و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را می‌بوسید.

وی داشتن اخلاق نیکو و صاحب کرسی تدریس بودن را از جمله ویژگی‌های مرحوم شب‌زنده‌دار برشمرد و خاطرنشان کرد: وقتی این‌گونه افراد از دنیا بروند حوزه‌های علمیه و طلاب به سوگ خواهند نشست.

حسینی‌بوشهری با اشاره به صفت فروتنی این استاد حوزه علمیه عنوان کرد: در اجلاسیه اساتید حوزه علمیه خواستیم از او تقدیر و تجلیل کنیم اما نپذیرفت تا اینکه بنده به او عرض کردم در دانشگاه‌های علوم انسانی برای تشویق دانشجویان از اساتید تجلیل می‌کنند، ما نیز می‌خواهیم برای تشویق طلاب از شما تقدیر کنیم و او نیز در جواب بیان کرد «چون بنده مطرح نیستم می‌پذیرم تا عظمت حوزه علمیه، استاد و طلبه بماند و این امر را بر خود یک تکلیف می‌دانم».

امام جمعه قم با بیان آیاتی از قرآن کریم تاکید کرد: مؤمنان کسانی هستند که ترس و وحشت در دل آنها وجود داشته و این ترس در اعمال و رفتارشان ظاهر و آشکار ‌شود.

وی ایمان به آیات قرآن کریم را یکی از صفات مؤمنان دانست و بیان کرد: این افراد آیات الهی را قبول دارند و در برابر قدرت خداوند بدون هیچ تردیدی تسلیم خواهند شد و اراده‌ای جز اراده خداوند تبارک و تعالی نخواهند داشت.

حسینی‌بوشهری دوری جستن از شرک را از دیگر صفات مومنان خواند و یادآور شد: بسیاری از افراد دچار شرک خفی‌ شده‌اند ولی افراد با ایمان واقعی حتی شرک خفی نیز ندارند و به تمام وظایف فردی و اجتماعی خود پایبند بوده و در دل‌هایشان ترس و خوف از خدا دارند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری