کد خبر: 3478

مسئول همتکده ندای نهج الثقلین خبر داد

مسئول همتکده ندای نهج الثقلین از آموزش 300 نفر از طلاب در زمینه طرح جوشش روایی خبر داد.

خبرگزاری فارس: آموزش 300 نفر از طلاب در طرح جوشش روایی

به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام میرزا محمد شیریزدانی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به فعالیت‌های همتکده ندای نهج الثقلین اظهار کرد: روش جوشش روایی با سابقه سه ساله طرح آموزشی و پژوهشی است که ابعاد مختلف یک روایت را مورد تحقیق و آموزش قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه دوره آموزشی طرح جوشش روایی در سطوح یک، دو، سه و چهار برگزار می‌شود گفت: این دوره علاوه بر مقدماتی، در سطوح متوسطه و پیشرفته نیز برگزار می‌شود و تاکنون نزدیک به 300 نفر از طلاب در قالب دوره مقدماتی آموزش‌هایی را فرا گرفتند.

مسئول همتکده ندای نهج الثقلین یادآور شد:‌ طرح اجرایی دیگر همتکده بحث ترویج «کافی» است که دوره سراسری فهم اصول کافی را شامل می‌شود و این طرح نیز در سراسر کشور در ‌مساجد و مراکز علمی و آموزشی برگزار شد. کتاب اصول کافی از اهمیت فراوانی نزد علما برخوردار است و طرح ترویج کافی در زمینه مباحث مختلف در ابعاد فقهی، اعتقادی و اخلاقی به صورت دوره سراسری در مدارس علمیه برگزار می‌شود.

شیریزدانی یادآور شد: هدف طرح ترویج کافی بحث تخصصی و عمیق علمی روی مباحث حدیثی نیست، بلکه هدف آشنایی و شناخت اجمالی است تا زمینه کار تخصصی به ویژه برای طلاب در مقاطع بالاتر فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: ترویج کافی دوره‌ای با سابقه سه ساله است که در 50 مدرسه این طرح در حال اجراست و بر اساس برنامه در سال جدید بر تعداد مدارس افزوده می‌شود.

مسئول همتکده ندای نهج الثقلین روایتگری سیره علمی و عملی علما را از طرح‌های دیگر ذکر کرد و افزود: این طرح بر اساس سبک زندگی است که مقام معظم رهبری همواره بر آن تاکید داشتند و رویکرد آن زندگی علما است که می‌تواند الگوی مناسبی باشد. گروه‌ها و قشرهای مختلف در این طرح در فضای مخزن کتابخانه حاضر می‌شوند و در این فضا، سیره و آثار علمی روایتگری بیان می‌شود و حتی بخشی از کتاب‌ها و منابع که اکثرا عربی است، استاد روایتگر بیان می‌کند.

شیریزدانی با بیان اینکه دسترسی به کتابخانه مرجع و غنی یکی از دغدغه‌های همتکده است، گفت: لازم است منابع کتابخانه‌ای مانند کتابخانه علوم حدیث در اختیارمان قرار گیرد تا بتوانیم از منابع آن استفاده کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری