کد خبر: 3460

رضایی در گفت‌وگو با فارس:

رئیس هیئت دو و میدانی استان قم گفت: با انتخابی که از سوی فدراسیون دو و میدانی صورت گرفته 2 نماینده قم یک گام دیگر به حضور در بازی‌های آسیایی 2014 نزدیک‌تر شدند.

خبرگزاری فارس: ربانی و دریساوی یک گام دیگر به بازی‌های آسیایی نزدیک شدند

به گزارش قم خبر ، علی رضایی در گفت‌وگو با فارس در قم اظهار کرد: خوشبختانه در فهرستی که فدراسیون دو و میدانی از ورزشکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی اعلام کرد نام میلاد دریساوی و محمدمحسن ربانی از استان قم نیز به چشم می‌خورد.

وی با بیان این‌که دو و میدانی‌کاران اعزامی به بازی‌های آسیایی معرفی شدند،‌ عنوان کرد: دو و میدانی‌کارانی که باید در بازی‌های آسیایی اعزام شوند، توسط کمیته ملی المپیک معرفی شدند و بدین ترتیب ربانی در پرش با نیزه و دریساوی در پرش‌ سه‌گام برای این اعزام انتخاب شدند.

رئیس هیئت دو و میدانی استان قم افزود: اسامی ملی‌پوشان دو و میدانی ایران برای حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون اعلام شد که در این بین حضور برخی ملی‌پوشان مشروط است و در پرتاب دیسک از بین احسان حدادی و برادران صمیمی یک نفر اعزام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در پرتاب چکش کاوه موسوی و رضا مقدم در مواد 100 و 200 متر حسن تفتیان، رضا قاسمی و محمدحسین ابارقی، در 400 متر مهدی زمانی و در رشته 4 در 100 متر امدادی تیم چهار نفره قاسمی، هاشمی، زمانی، رحیمی و روحانی راهی کره جنوبی خواهند شد.

رضایی عنوان کرد: در مواد 800 و 1500 متر سجاد مرادی، در شرته 4 در 400 متر تیمی امدادی تیم چهار نفره قاسمی، تفتیبان و ابارقی و زمانی،‌ در پرش طول محمد ارزنده، در پرش ارتفاع کیوان قنبرزاده، در پرش با نیزه محمدمحسن ربانی،‌ در پرش سه گام میلاد دریساوی و در رشته 10گانه هادی سپهرزاد نفرات مورد نظر کادر فنی تیم ملی دو و میدانی برای اعزام به بازی‌های آسیایی هستند.

وی تصریح کرد: این اعزام در حالی انجام می‌شود که محمدمحسن ربانی تیرماه سال‌جاری موفق به کسب مقام نخست پیکارهای پرش با نیزه لیگ برتر دو و میدانی باشگاه‌های کشور شد در حالی که برگزاری رقابت‌های مرحله نخست فصل جدید لیگ برتر دو و میدانی قهرمانی کشور همراه با معرفی نفرات برتر مسابقات در رشته‌های مختلف با حضور برترین‌های دو و میدانی کشور در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران صورت گرفت و نفرات برتر تمام مواد معرفی شدند.

رئیس هیئت دو و میدانی استان قم افزود: نماینده هیئت دو و میدانی استان قم یعنی ربانی در ماده پرش با نیزه با عبور از مانع پنج متر و 20 سانتی‌متر بار دیگر رقبای خود را از پیش رو برداشت و بدین ترتیب به عنوان قهرمانی رشته پرش با نیزه مرحله اول لیگ برتر دو و میدانی کشور در سال 93 دست پیدا کرد.

وی یادآور شد: میلاد دریساوی دیگر دو و میدانی‌کار قم موفق در حالی که مرحله نخست پیکارهای فصل جدید لیگ برتر دو و میدانی باشگاه‌های کشور با شرکت هشا تیم به انجام رسید توانست مقام قهرمانی و عنوان رکورددار رشته پرش سه گام مسابقات را به خود اختصاص دهد.

رضایی اظهار کرد: دریساوی در جمع برترین‌های این دوره موفق شد با رکورد 15 متر و 99 سانتی‌متر عنوان نخست ماده پرش سه گام را به خود اختصاص بدهد ضمن این‌که دریساوی با این میزان پرش هم اکنون رکورددار رشته پرش سه‌گام کشور نیز محسوب می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری