کد خبر: 3415

طی روزهای آینده

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان قم گفت: از بعد از ظهر امروز تا یکشنبه هفته آینده هر روز دما افزایش داشته و به بالای 46 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید،‌ به‌گونه‌ای که پیش‌بینی می‌شود گر‌مترین روزهای استان قم در سال را سپری کنیم.

خبرگزاری فارس: قمی‌ها گرم‌ترین روزهای سال را تجربه می‌کنند

به گزارش قم خبر ، محمدرضا قاضی در گفت‌وگو با فارس برای امروز آسمانی صاف همراه با وزش باد و گرد و خاک در بعد از ظهر پیش‌بینی کرد و گفت: سمت باد شرقی و حداکثر سرعت وزش باد 65 کیلومتر در ساعت است.

وی با بیان اینکه کمینه و بیشینه دما برای امروز به ترتیب 23 و 42 درجه سانتی‌گراد است خاطرنشان کرد: با افزایش سرعت وزش باد دامنه دید کمتر خواهد شد چرا که سمت وزش باد شرقی است و گرد و خاک از سمت شرق وارد استان می‌شود.

رئیس اداره پیش‌بینی و تحقیقات اداره‌کل هواشناسی استان قم اظهار کرد: فردا نیز مانند امروز آسمانی صاف همراه با وزش باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود با این تفاوت که سرعت باد حداکثر به 50 کیلومتر در ساعت رسیده و همچنین غلظت گرد و خاک هم رقیق‌تر خواهد شد.

وی یکی از اتفاقات مهم جوی طی روزهای آینده را افزایش دمای محسوس عنوان کرد و گفت: از بعد از ظهر امروز تا یکشنبه هفته آینده هر روز دما افزایش داشته به ‌گونه‌ای که به بالای 46 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید و پیش‌بینی می‌شود طی این مدت گر‌م‌ترین روزهای استان قم در سال رقم بخورد.

قاضی با بیان اینکه از روز دوشنبه نیز دما به صورت محسوس کاهش خواهد یافت، تصریح کرد: هفته آینده در بعد از ظهرها با پدیده وزش باد روبه‌رو خواهیم بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری