کد خبر: 3401

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه خواستار شد

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: همه کسانی که در عرصه قرآن فعالیت می‌کنند باید این نکته را مد نظر قرار دهند که باید برای آشنایی توده‌های مردم با قرآن فعالیت خود را افزایش دهند.

خبرگزاری فارس: آشنایی هرچه بیشتر توده‌های مردم با قرآن

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌الله مرتضی مقتدایی چهارشنبه شب در جلسه انجمن قرآن‌پژوهی حوزه و مدرسه عالی تفسیر با دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد با اشاره به اینکه افرادی که در زندگی خود با قرآن سر و کار دارند سعادتمند می‌شوند، گفت: از این افراد در برخی روایات و احادیث به عنوان حاملین قرآن یاد می‌شود و می‌توان در نگاه اول عنوان کرد کسانی که حافظ قرآن هستند را حاملین قرآن می‌گویند.

وی اضافه کرد: همچنین کسانی که به صورت روزانه با قرآن سر و کار داشته و به توضیح و تفسیر آن می‌پردازند نیز در دسته حاملین قرآن قرار می‌گیرند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به حدیثی از امام سجاد (ع)‌ اظهار کرد:‌آیات قرآن سراسر گنج است و اگر کسی به نکته‌ای از این آیات دست یابد همانا توانسته از خزانه این گنج چیزی به دست آورد.

وی با بیان اینکه از حاملین قرآن به عنوان اشرف امت یاد شده است، بیان کرد: قرآن‌پژوهان و اندیشمندان مدرسه عالی تفسیر نیز از جمله مصداق‌های حاملین قرآن به شمار می‌روند.

آیت‌الله مقتدایی افزود: در روایات دیگری از اهل قرآن یاد شده است و اهل قرآن بعد از پیامبر و اهل بیت (ع)‌ دارای جایگاه ویژه‌ای هستند.

وی با اشاره به اینکه انجمن قرآن‌پژوهی حوزه فعالیت‌های خوبی داشته است، گفت: دستیابی این انجمن به عنوان برترین انجمن علمی حوزه در سال‌های 90 و 91 شاهدی بر این مدعاست.

قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه دیگر انجمن‌های علمی حوزه نیز فعالیت‌های خوبی داشته و منشأ خیرات و برکات زیادی بوده‌اند، خاطرنشان کرد: همه کسانی که در عرصه قرآن فعالیت می‌کنند باید این نکته را مد نظر قرار دهند که باید برای آشنایی توده‌های مردم با قرآن فعالیت خود را افزایش دهند.

وی تصریح کرد: قرآن سراسر برکت است و امیدواریم که توفیق بهره‌مندی از این برکت نصیب همگان شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری