کد خبر: 3398

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم خبر داد

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم از تشکیل اتاق فکر و تدوین برنامه‌های مدون سیاسی امنیتی و اجتماعی طی ماه‌های اخیر خبر داد.

خبرگزاری فارس: تدوین برنامه‌های مدون سیاسی امنیتی در قم

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی استانداری قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی بنایی در مراسم تودیع و معارفه مدیران سیاسی استانداری قم که در تالار امام رضا(ع) برگزار شد با بیان اینکه مهمترین مسئله در پیشبرد اهداف استان برنامه ریزی است گفت: طی ماه‌های اخیر اتاق فکر تشکیل شد و برنامه‌های ادارات کل زیرمجموعه این معاونت تدوین شد. مهمترین فایده اجرای برنامه‌های کارشناسی شده، قابلیت ارزیابی و نظارت و میزان قوت و ضعف هر یک از برنامه‌ها است.

وی با اشاره به طرح‌های جامع امنیتی، امنیت حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) و مسجد مقدس جمکران، نظم و امنیت در پارک‌ها و بوستان‌های استان، برنامه ریزی برای تامین پایش تصویری در استان، طرح کنترل و پیشگیری از جرائم مدرن از جمله قتل، سرقت و مواد مخدر و برنامه ریزی برای اجرای صحیح فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را از جمله این طرح‌ها عنوان کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم همچنین رسیدگی به موضوع اقوام و فرق مذاهب، برگزاری انتخابات، تقسیمات کشوری، کمیسیون‌های دانشجویی و دانشگاهی، بهداشت و درمان، کمیسیون کارگری و فعال کردن احزاب و تشکیلات صنفی را از جمله طرح‌های مصوب سیاسی استان قم نام برد.

در ادامه به تشریح برنامه‌های اداره‌کل اجتماعی و فرهنگی پرداخت و افزود: ارتقاء امنیت اجتماعی در زمینه‌های گوناگون، کاهش آسیب‌های اجتماعی و تاکید بر تحکیم خانواده، ارتقاء فرهنگ عمومی و توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد را از جمله ی این برنامه‌ها عنوان کرد.

وی همچنین طرح آمایش اتباع و ساماندهی ایشان،‌ آموزش مهارت‌های فنی و ارتقاء آموزشی، کنترل ازدواج و ساماندهی اشتغال اتباع و خصوصی سازی اردوگاه‌های اتباع را از جمله برنامه‌های اداره کل اتباع خواند.

حجت‌الاسلام والمسلمین بنایی به شرح برنامه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر پرداخت و افزود: تهیه  40 برنامه رادیویی و 40 برنامه تلویزیونی، آموزش مهارت‌های ویژه دانش آموزان و دانشجویان و خانواده‌های آنان طرح پیشگیری از اعتیاد در محله‌های شهر، روستاها و محیط‌های کارگری و برگزاری نمایشگاه‌های پیشگیری و طرح‌های حمایت محور برای جمع آوری معتادین کارتن خواب و کنترل مبادی ورودی و خروجی استان

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به اجرای صحیح برنامه‌ها توسط کادر جدید مدیریتی این معاونت اظهار کرد: امیدواریم با تلاش این مدیران و کمک مجموعه‌های دستگاه‌های استانی و کشوری شاهد ارتقاء شاخص‌های فرهنگی، سیاسی و امنیتی در استان قم باشیم.

شایان ذکر است؛ در پایان این مراسم از آقایان محمودی، حجت الاسلام والمسلمین هاشمی، علی نظری و رمضان پناهی مدیران سیاسی، اجتماعی ، امور اتباع و شورای هماهنگی مواد مخدر تقدیر و آقایان حجت الاسلام والمسلمین ذاکری، دکتر حاج مظفری، شیرمحمدی و احمدیان به این سمت‌ها منصوب شدند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری