کد خبر: 3286

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم:

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه صنعتی قم با اشاره به پذیرش دانشجویان دختر در سال تحصیلی جدید گفت: از مسئولان دانشگاه انتظار می‌رود که اولویت را به پذیرش دانشجویان دختر اختصاص دهند.

خبرگزاری فارس: دانشگاه صنعتی قم پذیرش دختران بومی را در اولویت قرار دهد

به گزارش قم خبر ، علی امامی در گفت‌وگو با فارس گفت: موقعیت استان قم و قرار گرفتن در میان سه قطب بزرگ صنعتی کشور و نیز وجود شهرک‌های صنعتی در استان قم و نیاز روز افزون ادارات و صنایع استان به نیروی بومی متخصص لزوم توجه جدی به دانشگاه صنعتی را بیان می‌دارد و چنین دانشگاهی که نیروی متخصص و متعهد را پرورش دهد در استان قم وجود دارد.

وی افزود: دانشگاه صنعتی قم به عنوان نخستین دانشگاه صنعتی استان، متشکل از انجمن‌های علمی و تشکل‌های اسلامی و انقلابی است که هدف آنها تعالی مجموعه علمی و فرهنگی دانشگاه و استان است لذا این دانشگاه نیازمند توجهات خاص مسئولین استانی به منظور تقویت همه جانبه نیز است.

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه صنعتی قم با توجه به اخباری که از پذیرش مجدد ورودی‌های خانم به دانشگاه پس از دو سال پذیرش انحصاری آقایان در این دانشگاه منتشر شده است گفت: قم شهری مذهبی است بنا بر این خیلی از خانواده‌ها اجازه حضور دختران خود را در خارج از شهر برای تحصیل نمی‌دهند.

وی ادامه داد: با حضور دانشگاه صنعتی قم به عنوان قطب پرورش نیروی متخصص فنی و مهندسی در استان، مسئولین استانی و وزارت علوم در صورتی که می‌خواهند مجددا به اخذ ورودی خانم برای دانشگاه مبادرت کنند جا دارد اقدام به پذیرش خانم‌های ساکن و بومی قم کنند تا از طرفی دغدغه خانواده‌های استان برای دختران خود برطرف شده و از طرف دیگر تفاوت فرهنگی ناشی از برخی پذیرش شدگان استان‌های مجاور، به بافت مذهبی استان رسوخ نکند و دختران قمی هم مجبور نباشند برای تحصیل در دانشگاهی هم طراز با دانشگاه صنعتی قم چهار سال دور از خانواده باشند و با مشکلات متعدد مالی، عاطفی و فرهنگی مواجه شوند.

امامی پذیرش ورودی خانم از میان ساکنین قم را دارای فواید دیگری دانست و بیان کرد: با اتخاذ این سیاست حساب کنید هزینه خوابگاه که باید با توجه به مشکلات موجود، خارج از دانشگاه و در داخل شهر اجاره شود بسیار کاهش خواهد یافت. از طرفی مسائل ثانویه دوری از خانواده‌ها و مشکلاتی که ممکن است برای یک خانم غیر بومی پیش آید نیز دیگر رخ نخواهد داد بنا بر این از مسئولان استان و دانشگاه می‌خواهیم در صورت امکان در پذیرش دختران دانشجو، امتیاز خاصی برای حضور دختران بومی ساکن قم در این دانشگاه فراهم آورند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم توجه بیشتر مسئولین استان به پیشرفت دانشگاه صنعتی قم را خواستار شد و تاکید کرد: آرمان جامعه اسلامی دانشجویان برای دانشگاه صنعتی قم هدفی والاست که خلاصه آن تربیت نیروی متخصص و متدین است و این مهم با عنایات علما و روحانیت معظم استان محقق خواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری