کد خبر: 3253

شهردار قم:

شهردار قم گفت: ما به هیچ وجه موضوعات فنی را فدای موضوعات و مسائل مالی نمی‌کنیم و از نظر فنی و مهندسی طرحی را تغییر نمی‌دهیم.

خبرگزاری فارس: کیفیت فنی مهندسی پروژه‌ها را فدای مسائل مالی نمی‌کنیم

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، محمد دلبری در جلسه بررسی پروژه‌های عمران شهری در خصوص اقدام صورت گرفته از سوی معاونت شهرسازی و امور زیربنایی در ارتباط با کاهش 100 میلیارد تومانی در اجرای 5 پروژه مهم شهری بیان کرد: کار بسیار ارزشمند معاونت امور زیربنایی قابل تقدیر است.

وی با اشاره به ابعاد مختلف اجرای این طرح گفت: به عنوان مثال در بلوار شهید کبیری اگر بدنه را با گستردگی زیاد ببینیم جدای اینکه طرح توجیه اقتصادی ندارد موجب بی‌خانمان شدن جمعیت زیادی شده و اثرات اجتماعی بسیاری بر شهر خواهد داشت. البته باید در سوابق پروژه‌ها به صورت دقیق ذکر شود که به چه دلایلی میزان طرح گسترده دیده نشده است تا اتهام تنگ نظری در آینده مطرح نشود.

وی با اشاره به اینکه کسانی که این طرح‌ها را در گذشته تهیه کرده‌اند قطعا بومی نبوده‌اند خاطرنشان کرد: البته ما به هیچ وجه موضوعات فنی را فدای موضوعات و مسائل مالی نمی‌کنیم و از نظر فنی و مهندسی طرحی را تغییر نمی‌دهیم.

دلبری همچنین تاکید کرد: حتی طرح‌ها و پروژه‌های کوچک نیز باید بازنگری شود تا صرفه و صلاح لحاظ شود.اینگونه اقدامات و بازنگری‌ها در راستای اقتصاد مقاومتی و مدیریت اقتصاد شهری است و باید نسبت به این مسائل توجه لازم را داشته باشیم.

شهردار قم با اشاره به اینکه در بخش‌های مختلف مدیریت شهری باید نیروهای توانمند داخلی را مورد استفاده قرار دهیم گفت: توجه به این مسئله نیز یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری