کد خبر: 3215

رئیس هیئت کشتی استان قم خبر داد

رئیس هیئت کشتی استان قم از موفقیت کشتی‌گیران استان با کسب 3نشان برنز از پیکارهای کشتی قهرمانی پیشکسوتان کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: 3 نشان برنز رهاورد کشتی‌گیران قم از مسابقات پیشکسوتان کشور

به گزارش قم خبر ، محسن حلوایی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی پیشکسوتان کشور و انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی صربستان در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.

وی اضافه کرد: ما همانگونه که در رده‌های سنی پایه از ظرفیت بسیار خوب و ارزشمندی در کشتی برخوردار هستیم در رده‌ سنی پیشکسوتان نیز نفرات با تجربه‌ای داریم که خاک تشک کشتی را خورده‌اند و از سرمایه‌های کشتی قم محسوب می‌شوند و خوشبختانه این عزیزان سه مدال ارزشمند از مسابقات قهرمانی کشور کسب کردند.

رئیس هیئت کشتی استان قم افزود: در واقع باید اینگونه بگویم که اکنون آنچه که در کشتی قم داریم و به تمام موفقیت‌هایی که دست یافته‌ایم نتیجه دلسوزی و انتقال دانش از سوی عزیزان پیشکسوت است و خوشبختانه با همت آنها توانسته‌ایم به نتایج بسیار خوبی برسیم.

وی در ادامه با اشاره به موفقیت کشتی پیشکسوتان قم در مسابقات سال گذشته قهرمانی کشور، اضافه کرد: سال گذشته نیز این پیکارها در تیر ماه به انجام رسید و کشتی‌گیران اعزامی قم موفق به کسب عنوان نخست و مدال خوشرنگ طلای مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی پیشکسوتان کشور شد.

حلوایی بیان کرد: در واقع بعد از درخششی که کشتی‌گیران آزادکار قمی در رده سنی پیشکسوتان در مسابقات قهرمانی کشور داشتند و با کسب یک نشان طلا به کار خود پایان دادند، کشتی‌گیران پیشکسوتان رشته فرنگی نیز این موفقیت را به دست آوردند.

وی عنوان داشت: خوشبختانه موفقیت سال گذشته کشتی‌گیران قم در مسابقات قهرمانی پیشکسوتان کشور امسال نیز ادامه پیدا کرد و نمایندگان قم در هر دو رشته کشتی فرنگی و آزاد قهرمانی پیشکسوتان کشور توانستند سه مدال برنز را به ارمغان بیاورند.

رئیس هیئت کشتی استان قم افزود: در رقابت‌های رشته کشتی آزاد وزن 63 کیلوگرم مرتضی دنیادوست از تیم اعزامی هیئت کشتی قم در حالی که شانس بالایی برای کسب یکی از نشان‌های طلا و نقره داشت سرانجام پس از نمایندگان مازندران و مرکزی و به همراه نماینده آذربایجان شرقی سوم شد و برنز گرفت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در همین گروه سنی و در وزن 69 کیلوگرم قاسم جهان‌دوست عملکردی همچون مرتضی دنیادوست داشت و در وزن خود پس از نمایندگان مازندران و البرز در جایگاه سوم ایستاد تا آزادکاران قم به دو مدال برنز کشتی آزاد این مسابقات دست یابند.

حلوایی یاد آور شد: یک مدال برنز نیز حاصل تلاش کشتی‌گیران قم از رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی پیشکسوتان کشور بود و طی آن در وزن 58 کیلوگرم مهدی باقری از قم پس از نمایندگان گیلان و تهران سوم شد و تنها مدال برنز قم در کشتی فرنگی این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری