کد خبر: 3206

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم عنوان کرد

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم گفت: مهم‌ترین علت حضور افراد در کلاس‌های سوادآموزی فراگیری قرآن و معارف اسلامی است.

خبرگزاری فارس: فراگیری قرآن و معارف اسلامی مهم‌ترین هدف حضور در کلاس‌های سوادآموزی

به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام محمدرضا قاسمی‌نیا در گفت‌و‌گو با فارس به برگزاری کلاس‌های آموزش قرآن اشاره و اظهار کرد: در راستای نشر معارف قرآن کریم و فرهنگ معارف اسلامی کلاس‌های آموزش قرآن در نهضت سوادآموزی در حال برگزاری است.

وی به دوره‌های مختلف سوادآموزی، انتقال(معادل پایان ابتدایی) و تحکیم(افراد کم سواد غیر محصل بزرگسال) اشاره کرد و گفت: افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند به مدت زمان 230 ساعت به فراگیری آموزش قرآن و فرهنگ معارف اسلامی می‌پردازند.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم تصریح کرد: سواد فارسی و قرآنی مکمل یکدیگر هستند و در کنار سوادآموزی فارسی سواد قرآنی هم آموزش داده می‌شود.

قاسمی‌نیا به فعالیت‌های قرآنی در چهار محور اشاره کرد و گفت: آموزش روخوانی و روان‌خوانی، آشنایی با معنا و مفاهیم آیات و کلمات قرآن، ایجاد انس، علاقه و انگیزه در سواد آموزان برای قرائت قرآن و به کارگیری درست معارف در زندگی اجتماعی و فردی سوادآموزان از جمله محورهای فعالیت‌های قرآنی نهضت سوادآموزی است.

وی یادآور شد: یادگیری قرآن و معارف و فرهنگ اسلامی همانند دیگر دروس از اهمیت بسیاری برخوردار است و افراد باید درصدد فراگیری آن باشند.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم انگیزه اصلی شرکت‌کنندگان در نهضت سوادآموزی را یادگیری قرآن عنوان و بیان کرد: بیشتر کسانی که در دوره‌های سوادآموزی ثبت نام می‌کنند به دنبال یادگیری قرآن هستند.

قاسمی‌نیا افزود: افراد بی‌سواد با نیت فراگیری قرآن در کلاس‌های سوادآموزی ثبت‌نام می‌کنند.

وی به علاقه سوادآموزان به آموزش مباحث قرآنی و اعتقادی اشاره کرد و گفت: اشتیاق و انگیزه اصلی این افراد برای فراگیری سواد، آشنایی با قرآن و معارف الهی و اسلامی است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم قرآن‌آموزی را از برنامه‌های آموزشی و محور برنامه‌های سوادآموزی دانست و تصریح کرد: حضور در کلاس‌های سوادآموزی فراگیری و آموزش قرآن را به همراه دارد.

قاسمی‌نیا به برنامه‌های نهضت سوادآموزی در ماه مبارک رمضان اشاره و بیان کرد: در این ماه محور اصلی برنامه‌ها آموزش قرآن بوده است و همه افرادی که در کلاس‌ها ثبت‌نام کردند یادگیری قرآن را مهم‌ترین هدف خود می‌دانند.

وی به مربیان و آموزش‌دهندگان کلاس‌های سوادآموزی اشاره کرد و گفت: این افراد با خوش ذوقی و مهارت تاکنون در آموزش و تدریس قرآن موفق بوده و اقدامات مفیدی انجام داده‌اند.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه قرآن کتاب تربیتی است اشاره و خاطرنشان کرد: این کتاب انسان‌ساز است و او را به کمال مطلوب می‌رساند.

قاسمی‌نیا به فرمایشات دیگر رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: ایشان همواره معتقدند باید علم جهت‌دار به افراد آموخت و محور اصلی آموزش در جامعه نیز قرآن است.

وی افزود: عمل به کتاب آسمانی نه تنها تحول در زندگی شخصی و اجتماعی را به همراه دارد بلکه رستگاری و نجات انسان نیز در گرو عمل به این کتاب است.

وی به نیاز ملت‌های مسلمان به فراگیری قرآن اشاره و خاطرنشان کرد: ملت‌های مسلمان نیازمند کتاب آسمانی هستند زیرا باور دارند که سعادت دنیا و آخرتشان در گرو عمل به این کتاب است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم به حضور یک هزار و 600 نفر در برنامه‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان اشاره و بیان کرد: استقبال امسال نیز همانند سال‌های گذشته بسیار خوب بوده است.

قاسمی‌نیا تاکید کرد: آشنایی با مفاهیم آیات قرآنی و فرهنگ معارف اسلامی جزو دروس اصلی آموزش‌های نهضت سوادآموزی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری