کد خبر: 3188

استاندار قم:

استاندار قم گفت: ما نیازمند استفاده از ظرفیت نخبگان کشور در سطح ملی هستیم که در این بخش نباید از نخبگان استان قم که ظرفیت‌های علمی و دینی ویژه‌ای دارند غافل شویم.

خبرگزاری فارس: نباید از ظرفیت نخبگان دینی و علمی قم غافل شویم

به گزارش قم خبر ب نقل از فارس ، حجت‌الاسلام محمدصادق صالحی‌منش دوشنبه شب در جلسه هم‌اندیشی نخبگان استان قم با استاندار که در تالار معصومیه برگزار شد، از امام خمینی (ره) به عنوان یک نخبه یاد کرد و بیان داشت: نخبگان علمی بسیاری در کنار آن حضرت بودند که ایشان توانستند در برابر رژیم شاهنشاهی ایستادگی کنند و انقلاب اسلامی را به تمام دنیا بشناسانند.

وی از رهبر معظم انقلاب به عنوان یکی دیگر از نخبگان انقلاب اسلامی نام برد و ابراز کرد: ایشان توانسته‌اند پرچم انقلاب را به دست گیرند و با تمام توان راه امام خمینی (ره) را ادامه دهند.

استاندار قم با اشاره به تاکید‌ات رهبر معظم انقلاب بر ترویج فرهنگ اسلامی و پیشرفت اقتصاد مقاومتی بیان کرد: ما نیازمند استفاده از ظرفیت نخبگان کشور در سطح ملی هستیم که در این امر نباید از نخبگان استان قم که ظرفیت‌های علمی و دینی ویژه‌ای دارند، غافل شویم.

وی نخبگان را آینده‌سازان کشور اسلامی دانست و اظهار کرد: استانداری بر اساس دستورات رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور خود را موظف به استفاده از ظرفیت‌های خود برای کمک به نخبگان می‌داند و از آنها برای مشارکت در برنامه‌های استان دعوت می‌کنیم.

صالحی‌منش با اشاره به اینکه اگر نخبگان جامعه اسلامی نبودند، نمی‌توانستیم در دنیا سرافراز باشیم، اضافه کرد: این افراد باید در آینده مدیریت اجرایی و آموزش علمی دانشگاه‌های کشور را بر عهده بگیرند.

وی افزود: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در 15 روز مذاکره در برابر تمام کشورهای دنیا ایستادگی کرد و برای پاسخ دادن به وزیر خارجه آمریکا، او و تیمش را به مدت سه روز در پشت میز مذاکره معطل کرد که این نشانه‌ قدرت تدبیر است.

استاندار قم به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اعتماد ایشان به تیم مذاکره کننده اشاره کرد و افزود: این امر نشان‌دهنده نخبگی و ایمان اعضای هیئت مذاکره‌کننده است.

وی ادامه داد: زمینه انجام اقدامات فرهنگی و هنری در دانشگاه‌ها ایجاد خواهد شد و فضای علمی آنها نیز گسترش خواهد یافت.

صالحی‌منش با بیان وضعیت یکی از نخبگان کشور که به کشور آمریکا مهاجرت کرده است، تصریح کرد: حمایت‌های مالی و امکانات مورد نیاز باید در اختیار جامعه نخبگان استان قم قرار گیرد تا دیگر شاهد این آسیب دردناک و خطرناک نباشیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری