کد خبر: 3178

در جلسه هم‌اندیشی نخبگان با استاندار قم مطرح شد

جلسه هم‌اندیشی نخبگان استان قم با استاندار این استان در تالار معصومیه استانداری قم برگزار شد.

خبرگزاری فارس: بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان قم در سطح ملی

به گزارشقم خبر به نقل از فارس ، جلسه هم‌اندیشی نخبگان استان قم به منظور بررسی عملکرد نخبگان استان قم و دعوت از این قشر برای همکاری در پروژه‌های استانی دوشنبه شب در تالار معصومیه استانداری قم برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدصادق صالحی‌منش استاندار قم، حجت‌الاسلام سید محمد آتش‌زر رئیس شورای شهر قم، زارعی‌کوشا فرماندار، سید حسین اخوان‌علوی رئیس بنیاد نخبگان استان قم و جمعی از معاونین استانداری قم در این جلسه حضور داشتند.

حجت‌‎الاسلام محمدصادق صالحی‌منش استاندار قم با اشاره به تاکید‌ات رهبر معظم انقلاب بر ترویج فرهنگ اسلامی و اقتصاد مقاومتی بیان کرد: ما نیازمند استفاده از ظرفیت نخبگان کشور در سطح ملی هستیم که در این امر نباید از نخبگان استان قم که ظرفیت‌های علمی و دینی ویژه‌ای دارند، غافل شویم.

وی نخبگان را آینده‌سازان کشور اسلامی دانست و اظهار کرد: استانداری بر اساس دستورات رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور خود را موظف به استفاده از ظرفیت‌های خود برای کمک به نخبگان می‌داند و از آنها برای مشارکت در برنامه‌های استان دعوت می‌کنیم.

سیدحسین اخوان‌علوی رئیس بنیاد نخبگان استان قم که سخنران دیگر این جلسه بود، به جایگاه این بنیاد در منطقه سه کشوری اشاره کرد و افزود: با همکاری‌هایی که استانداری قم با بنیاد مذکور داشته است، تاکنون توانسته‌ایم 250 نفر از نخبگان را شناسایی و جذب کنیم.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های استان قم بسیار بیشتر از عملکرد این بنیاد است و امیدواریم با تصویب آیین‌نامه حوزوی بتوانیم به جایگاه اصلی استان دست یابیم.

رئیس بنیاد نخبگان استان قم با اشاره به فعالیت 13 هزار نخبه در سطح کشور اضافه کرد: میانگین نخبگان مردم استان قم نسبت به میانگین نخبگان جمعیت کل کشور بیشتر است.

عضو شورای علمی بنیاد نخبگان استان قم نیز در ادامه این جلسه بر ایجاد اقتصاد دانش‌بنیان بر مبنای سخنان رهبر معظم انقلاب تاکید کرد و گفت: هدف نخبگان رساندن نظریه‌ها و ایده‌های آنها به مرحله اجراست که نباید نسبت به آن غافل شویم.

در ادامه این جلسه چند نفر از نخبگان استان قم پیرامون تاثیرات ارتباط میان دولت و نخبگان به ایراد نظرات خود پرداختند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری