کد خبر: 3080

در راستای فراهم‌سازی شرایط آموزش برای افراد مختلف

کارشناس آموزش از راه دور اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم از فعالیت 14 مدرسه آموزش از راه دور در استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: 14 مدرسه آموزش از راه دور در استان قم فعالیت می‌کنند
به گزارش قم خبر ، علی فرهادی‌نیا امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اهداف آموزش از راه دور گفت: هدف عمده آموزش از راه دور آن است که آموزش در همه مکان‌ها اتفاق بیفتد، یعنی در واقع عدالت آموزشی صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: شاید برخی افراد نمی‌توانند به طور عادی به تحصیل بپردازند، بنابراین از طریق آموزش از راه دور شرایط تحصیل برای آنها فراهم می‌شود.

کارشناس آموزش از راه دور اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم اضافه کرد: کسانی هستند که شرایط تحصیل را در مدارس روزانه از دست داده‌اند، مانند کسانی که چند بار مردود می‌شوند و امکان تحصیل در مدارس روزانه برای آنها فراهم نیست یا کسانی هستند که بازمانده از تحصیل هستند.

وی یادآور شد: برخی افراد دسترسی به مراکز مدارس روزانه ندارند، بنابراین آنها نیز می‌توانند از طریق آموزش از راه دور برای تحصیل اقدام کنند.

فرهادی‌نیا تصریح کرد: بخشی از آموزش‌ها به صورت مجازی و بخشی به صورت حضوری است و کسانی‌ که آموزش‌های مجازی را دریافت می‌کنند، منابع به صورت سی‌دی در اختیار آنها قرار می‌گیرد، ولی برخی از آموزش‌ها به صورت حضوری است که دانش‌آموزان در مدرسه حاضر می‌شوند.

وی با بیان اینکه حدود 4 هزار و 500 دانش آموز در سال تحصیلی 92ـ 93 در بخش آموزش از راه دور استان قم مشغول تحصیل بودند، خاطرنشان کرد: این دانش‌آموزان در متوسطه اول و دوم در حال تحصیل هستند و یکی از بزرگ‌ترین مشکلات عدم اطلاع خانواده‌ها و دانش‌آموزان از آموزش از راه دور است.

کارشناس آموزش از راه دور اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم تصریح کرد: در زمینه فضاهای آموزشی با مشکل مواجه هستیم و در این زمینه باید فضای آموزشی مناسب‌تری ایجاد شود.

وی با بیان اینکه اداره‌کل آموزش و پرورش جنبه حمایتی از این مدارس را در دستور کار دارد، افزود: سعی می‌کنیم که بستر مناسبی را فراهم کنیم تا شرایط بهتری برای آموزش از راه دور به وجود آید و در واقع این امر گسترش پیدا کند.

فرهادی‌نیا با بیان اینکه حدود 14 مدرسه آموزش از راه دور در استان فعالیت دارند، خاطرنشان کرد:‌ در برخی از درس‌هایی که در آموزش از راه دور ارائه می‌شود، حضور در کلاس الزامی است.

وی تصریح کرد: یکی از هدف‌های آموزش از راه دور این است که عدالت آموزشی در همه جای کشور و روستاهایی که دسترسی به آموزش نداشته باشند، ایجاد شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری