کد خبر: 3076

معاون اداری مالی حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

معاون اداری مالی حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: با در نظر گرفتن یک واحد حوزوی خواهران برای هر 100 هزار نفر جمعیت شهری، در شهر قم به 12 واحد حوزوی خواهران نیاز داریم.

خبرگزاری فارس: 12  حوزه علمیه خواهران در قم باید ایجاد شود
به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، اصغر عبداللهی در جلسه مشترک جمعی از مسئولان حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اعضای شورای شهر قم، اظهار کرد: نگاه شورای شهر قم به شهر موجب تغییر در کارکرد شورای اسلامی شهر و شهرداری شده است.

وی با بیان اینکه قبلا نگاه شهروندان به شهرداری به عنوان یک مرکز خدماتی صرف بود، اضافه کرد: اکنون شهروندان به شهرداری قم نگاهی فرهنگی و اجتماعی دارند که این نگاه با تعامل شهرداری و شورای شهر ایجاد شده است.

معاون اداری مالی حوزه‌های علمیه خواهران ضمن تقدیر از این نوع نگاه در مجموعه شورای شهر و شهرداری قم، یادآور شد: امروز دنیا در مدیریت شهری بیشتر به تعامل فرهنگی و اجتماعی توجه دارد.

وی با اشاره به توجه شهردار قم به حوزه‌های علمیه اعم از خواهران و برادران، اضافه کرد: در نگاه فرهنگی به شهر قم باید توسعه فرهنگی زنان مورد توجه قرار گیرد، زیرا در این بخش دچار عقب‌ماندگی تاریخی هستیم.

عبداللهی با بیان اینکه در بسیاری مناطق قم زیرساخت توسعه مراکز حوزوی خواهران وجود ندارد، گفت: در آمایش مناطق شهری قم در این زمینه توجه ویژه ما به منطقه دو است.

وی گفت: با در نظر گرفتن یک واحد حوزوی خواهران برای هر 100 هزار نفر جمعیت شهری، در شهر قم به 12 واحد حوزوی خواهران نیاز داریم.

معاون اداری مالی حوزه‌های علمیه خواهران گفت: در کنار هر واحد حوزوی خواهران، یک کتابخانه، یک مرکز مطالعات و پاسخگویی به سئوالات، یک کانون قرآن و عترت و در مجموع یک هسته معنوی ایجاد می‌شود.

در این دیدار همچنین محمد دلبری شهردار قم با اشاره به تنظیم تفاهم‌نامه‌ای میان شهرداری قم و حوزه‌های علمیه خواهران افزود: با توجه به نیاز شهر قم به مشاوران و مراکز مشاوره و توان حوزه‌های علمیه خواهران در تربیت مشاور، از ظرفیت حوزه‌های علمیه در این عرصه استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به پیشنهاد شهرداری قم برای مساعدت به حوزه‌های علمیه خواهران در مناطق دو، سه و شش شهر، اظهار کرد: این پیشنهاد برای بررسی و تصویب به شورای شهر ارائه شده است.

شهردار قم اظهار امیدواری کرد با احداث مراکز حوزوی خواهران در مناطق محروم، شاهد تغییر در سطح فرهنگی این مناطق باشیم.

حجت‌الاسلام سیدمحمد آتش‌زر، رییس شورای اسلامی شهر قم نیز گفت: پیشنهادات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در کمیسیون زیربنایی شورای شهر رسیدگی می‌شود و در حد توان خود در این زمینه مساعدت خواهیم کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری