کد خبر: 3021

با پرشی به میزان 4 متر و 80 سانتیمتر

چهره شاخص پرش با نیزه استان قم بر سکوی نایب قهرمانی مسابقات پرش با نیزه پیکارهای دو و میدانی بین‌المللی بلاروس قرار گرفت.

خبرگزاری فارس: «ربانی» نایب قهرمان پرش با نیزه مسابقات بین‌المللی بلاروس شد

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، دو و میدانی‌کار مطرح استان قم در تلاش برای کسب آمادگی لازم به منظور حضور در بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی در مسابقات بین‌المللی بلاروس شرکت کرد و عنوان نایب قهرمانی این پیکارها را در جدال با رقبای خارجی خود به دست آورد.

این در شرایطی است که قهرمان ارزنده دو و میدانی استان قم در رشته پرش با نیزه که در سال‌های اخیر در میادین کشوری، بین‌المللی و آسیایی موفقیت‌های ارزنده‌ای را کسب کرده، برای برگزاری جدی‌ترین مرحله تمرینی خود عازم بلاروس شده است.

محمدمحسن ربانی که در سال‌های اخیر رکورددار پرش با نیزه کشور بوده، در اردوی آماده‌سازی بلاروس زیر نظر مربی مطرحی تلاش می‌کند تا آمادگی لازم برای ارتقای رکورد خود به منظور ورود به مسابقات پرش با نیزه بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی را به دست آورد.

نایب قهرمانی ربانی در پرش با نیزه بین‌المللی بلاروس در حالی رقم خورد که این روزها تلاش این ورزشکار صاحب‌نام و قهرمان ارزنده پرش با نیزه ایران و آسیا این است که بتواند به رکورد ورودی بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی دست یابد، رکوردی که برای ثبت آن فرصت دارد.

محمدمحسن ربانی پیش از این با هدایت والوشین مربی روسی خود در رقابت‌های مختلف موفق به عبور از مانع پنج متر و 36 سانتی‌متر نیز شده است اما برای کسب سهمیه حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی باید وضعیت رکوردهای خود را بهبود ببخشد.

ربانی در حالی خود را آماده اعزام به پیکارهای دوومیدانی بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی می‌کند که در طول سه ماه گذشته به غیر از رقابت‌های آغاز فصل،‌ در مسابقات لیگ برتر دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور موفق به کسب عنوان قهرمانی شده است.

این قهرمان ارزنده بعد از آخرین موفقیت خود در رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی لیگ برتر، موفق به کسب عنوان دوم و مقام نایب قهرمانی رقابت‌های رشته پرش با نیزه بلاروس شد اما رکوردی که در این مسابقات به ثبت رساند یعنی 4 متر و 80 سانتیمتر برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی رکورد قابل توجهی نیست.

ربانی نماینده تیم اعزامی دو و میدانی کشورمان در شانزدهمین دوره بازی‌های آسیایی گوانگجو در چین نیز بود که در جدال با رقبای چینی و کره جنوبی نتوانست در بین سه ورزشکار برتر قرار بگیرد و در نهایت موفق به کسب رتبه چهارم دوره قبل بازی‌های آسیایی شد.

حالا ربانی تنها شانس دو و میدانی ایران برای کسب مدال از رقابت‌های رشته پرش با نیزه بازی‌های آسیایی به شمار می‌رود و باید تلاش کند از تجربیات ارزنده‌ای که با سال‌ها حضور در میادین مختلف داخلی و برون‌مرزی به دست آورده برای موفقیت در بازی‌های آسیایی استفاده کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری