کد خبر: 3004

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن:

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن گفت: در اهمیت شب قدر همین نکته کافی است که بدانیم شب قدر شبی است که قرآن در آن نازل شده و خداوند در سوره قدر بیان می‌کند که ما نمی‌توانیم ارزش شب قدر را درک کنیم.

خبرگزاری فارس: شب قدر فراتر از درک و فهم انسان است

به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام محمدصادق یوسفی مقدم در گفت‌وگو با فارس با اشاره به فرارسیدن شب‌های قدر اظهار کرد: قدر شب مقدرات بندگان خدا است، به طوری که شب احیای نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم رمضان تعیین، امضا و قطعی شدن مقدرات انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مقدرات بندگان خدا در شب قدر تمدید می‌شود و عبادت خدا ارزش فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند و کتاب با عظمت و بزرگ الهی یعنی قرآن بر پیامبر بزرگ اسلام(ص) یک باره نازل می‌شود.

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن با اشاره به اهمیت شب قدر گفت: در اهمیت شب قدر همین نکته کافی است که بدانیم شب قدر شبی است که قرآن در آن نازل شده و خداوند در سوره قدر به ما بیان می‌کند که ما نمی‌توانیم ارزش شب قدر را درک کنیم.

وی خاطرنشان کرد:‌ خداوند بر اساس آیه‌ای می‌فرماید «و ما ادراک ما لیلة القدر» یعنی فهم، عظمت و بزرگی شب قدر فراتر از چیزی است که انسان بتواند آن را درک کند که نشان‌دهنده اهمیت فوق‌العاده شب قدر است.

یوسفی‌مقدم با بیان اینکه شب قدر از هزار ماه برتر و با فضیلت‌تر است،‌ گفت: خداوند می‌فرماید شب قدر از هزار ماهی که انسان در حال جهاد باشد، ارزش بیشتری دارد.

وی خاطرنشان کرد: عمل و کار خوب در شب قدر ارزش دارد و تمام کارهای خوب در شب قدر ارزش بالاتری پیدا می‌کند و بهترین عمل در شب قدر این است که انسان به قرائت قرآن و عبادت خدای یگانه بپردازد و معارف دین را بیاموزد و دانش دینی خودش را افزایش دهد.

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن عنوان کرد: بر اساس آیات قرآنT شب قدر ارزش ویژه‌ای دارد، زیرا شب نزول رحمت و برکات خدا است و همه فرشتگان در این شب به محضر ولی خدا و امام زمان(عج) مشرف می‌شوند.

وی یادآور شد:‌ نزول قرآن در ماه رمضان بر ارزش شب قدر افزوده و ارزش‌هایی که خداوند برای شب قدر بیان کرده در قرآن فراوان ذکر شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری