کد خبر: 2925

رئیس اداره حقوقی اداره‌کل محیط زیست استان قم خبر داد

رئیس اداره حقوقی اداره‌کل محیط زیست استان قم گفت: همه واحدهای آلاینده اعم از واحدهای صنعتی، کوره‌های ذوب سرب و چاه‌های ذغال باید هرچه سریعتر نسبت به رفع آلودگی و توقف فعالیت آلاینده و غیر مجاز خود اقدام کنند.

خبرگزاری فارس: برخورد قاطع با واحدهای آلاینده استان قم

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قم، علی احمدی با اشاره به اینکه حفظ و حراست از محیط زیست انسانی، وظیفه خطیر و حساسی است که عدم توجه به آن سلامت عمومی جامعه را به خطر انداخته و آثار و تبعات ناگواری به دنبال دارد گفت: همه واحدهای آلاینده اعم از واحدهای صنعتی، کوره‌های ذوب سرب و چاه‌های ذغال باید هرچه سریع‌تر نسبت به رفع آلودگی و توقف فعالیت آلاینده و غیر مجاز خود اقدام کنند.

وی افزود: در راستای جلوگیری از فعالیت واحدهای آلاینده غیر مجاز تعداد 205 واحد ذوب سرب و 30 حلقه چاه ذغال طی سال‌های 90 تا 93 توسط این اداره کل با همکاری مقام قضایی و ارگانهای مربوطه تخریب یا پس از ابلاغ اخطاریه توسط مالکان جمع‌آوری شده است.

رئیس اداره حقوقی اداره‌کل محیط زیست استان قم عنوان کرد: به منظور حفظ سلامت عمومی جامعه از فعالیت 11 واحد صنعتی آلاینده که به طور عمده به فعالیت پودر و سنگ مشغول بوده و در محدوده خدماتی شهر قرار داشتند و همچنین دو واحد ذوب سرب که در شهرک های صنعتی استان مستقر بودند جلوگیری به عمل آمده است.

وی افزود: این اداره‌کل تمام تلاش و امکانات را برای برخورد با واحدهای آلاینده به خصوص واحدهای غیر مجاز ذوب سرب به کار گرفته بنابراین ضمن اخطار به واحدهای آلاینده به دلیل اهمیت حفظ سلامت عمومی جامعه در جلوگیری از فعالیت واحدهای فوق هیچگونه اغماضی نخواهد داشت و به شدیدترین شکل ممکن برخورد خواهد کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری