کد خبر: 2920

با حفر یک حلقه چاه

معاون طرح و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم از برطرف شدن مشکل کمبود آب هفت روستای استان قم با حفر یک حلقه چاه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

خبرگزاری فارس: مشکل کمبود آب 7 روستای قم برطرف می‌شود

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم، سعید ابوالقاسمی‌راد با اشاره به برطرف شدن مشکل کمبود آب هفت روستای قم با حفر یک حلقه چاه گفت: دهستان‌های بخش مرکزی از روستاهای کم‌آب استان قم است و تامین آب در این منطقه از اولویت‌های آبفار محسوب می‌شود.

وی با اشاره به منابع آبی دهستان‌های قنوات و قمرود ادامه داد: آب مورد نیاز در این روستاها از طریق آب سرشاخه‌های سد دز، چاه ملک قلعه و چاه روستای کاج تامین می‌شود که اکنون چاه صیدآباد نیز به آن افزوده می‌شود.

معاون طرح و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم خاطرنشان کرد: این طرح شامل حفاری چاه به عمق 96 متر است که با لوله‌گذاری در ابعاد 14 اینچ، قطر حفاری 24 اینچ و قطر لوله هادی 24 اینچ انجام خواهد شد.

وی عنوان کرد: پروژه حفر چاه آب شرب روستای صیدآباد اکنون به 100 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است و اعتبارات آن از محل اعتبارات خشکسالی تامین می‌شود که با انتخاب پیمانکار تجهیز چاه به زودی در دستور کار قرار می‌گیرد.

ابوالقاسمی‌راد خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح 194 خانوار و 583 نفر جمعیت روستاهای کاج، محمدآباد، جعفرآباد، مشک آباد، باقرآباد و علی‌آباد کورگل از نعمت آب شرب برخوردار می‌شوند.

وی ادامه داد: اکنون دستگاه آزمایش پمپاژ در محل مستقر شده است و پس از پایان آزمایش پمپاژ و دریافت نصب مصوبات، تجهیز چاه انجام خواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری