کد خبر: 2916

استاد حوزه علمیه نجف اشرف:

استاد حوزه علمیه نجف اشرف، آیه آخر سوره رعد را به عنوان آیه حقانیت دین اسلام و نبوت خاتم النبیین (ص) معرفی کرد.

خبرگزاری فارس: آیه آخر سوره رعد دلیل حقانیت نبوت پیامبر اکرم (ص) است

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌الله سید محمود بحرالعلوم میردامادی در سلسله جلسات آخرالزمان و وظایف منتظران که ظهر امروز برگزار شد با اشاره به آیه آخر سوره مبارکه رعد اظهار کرد: این آیه در مورد حقانیت اسلام است و اگر کسی گفت در اصول اعتقادات چه آیه‌ای در حقانیت دین و خاتم‌النبیین دارید باید به این آیه اشاره کنید. این آیه و آیه 17 سوره مبارک هود از مهمترین آیات نبوت خاتم‌الانبیا محمد مصطفی (ص) هستند.

وی ادامه داد: خداوند در این آیه مبارکه می‌فرماید، «می‌گویند تو پیامبر نیستی»، معلوم می‌شود تبلیغات دشمنان علیه پیامبر (ص) مربوط به دیروز نیست، امروز و فردا هم خواهد بود و فعل «یقول» دلالت بر استمرار این شبهه دارد و ما باید به دنبال پاسخگویی به شبهات دشمنان باشیم و مطلب مخالفین را با دلیل رد کنیم. اصول اعتقادات تقلیدی نیست و شما برای اعتقادتان باید دلیل داشته باشید و اگر دلیل نداشته باشید مسئول هستید.

استاد حوزه علمیه نجف اشرف با اشاره به اینکه این سوال و شبهه از طرف کافران علیه پیامبر (ص) مطرح شد بیان کرد: آنها برای این ادعای خود دلیل نداشتند ولی در این طرف قرآن کریم می‌فرماید، پیامبر! به اینها بگو برای رسالتت دو دلیل داری که کفایت می‌کند.

آیت‌الله بحرالعلوم میردامادی در ادامه به تبیین این دو دلیل از زبان قرآن کریم پرداخت و بیان کرد: نخستین شاهد حقانیت پیامبر (ص) خدا است و شهادت خداوند معجزاتی است که در اختیار آن حضرت قرار داده و قرآن کریم معجزه بزرگ ایشان است و تاکنون نیز مخالفان نتوانسته‌اند حتی یک آیه مانند قرآن بیاورند.

وی افزود: اینکه می‌گوییم کسی تاکنون نتوانسته آیه‌ای مانند قرآن بیاورد به دلیل ویژگی‌ها و عظمت‌های منحصر به فرد قرآن کریم است؛ یکی از ده‌ها عظمت و ویژگی قرآن فصاحت و بلاغت آن است و یک جذبه الهی دارد، ولی قرآن فقط در فصاحت و بلاغت منحصر نیست.

بنیانگذار مرکز جهانی حضرت ولیعصر (عج) ادامه داد: یکی دیگر از عظمت‌های قرآن مطالب علمی آن است که هزار و 400 سال پیش نازل شده است. دانشمندان می‌گویند تاکنون علیرغم تمام کشفیات و پیشرفت‌ها چیزی حدود 5 درصد علم تا کنون کشف شده است؛ قران کتاب علمی است که موافق با علوم و دانش‌های صد درصدی است و اگر بشر روزی به نقطه‌ای برسد که بتواند صد درصد مجهولات عالم را کشف کند تازه توانسته مسائل علمی که در قرآن مطرح شده را درک کند و این از معجزات قرآن است.

آیت‌الله بحرالعلوم میردامادی با اشاره به اینکه قرآن برای مؤمنین شفاست ابراز کرد: دانشمندی به نام اِ مو تو ژاپنی، آزمایش‌هایی بر روی آب انجام داده است؛ اسم‌هایی بر آب خوانده و در آزمایش مشخص شده است که مولکول‌های آب در برابر واژه‌های مقدس نظم و نظام خاص پیدا می‌کنند و در برابر واژه‌های زشت و شیطانی نظامشان به هم می‌خورد.

وی با بیان اینکه وقتی انسان مریض می‌شود نظام مولکول‌های بدنش به هم می‌خورد بیان کرد: قرآن شفا و کلماتش مقدس است و وقتی بر بدن مریض خوانده می‌شود قسمت‌های بیمار بدن نظم و نظامش را پیدا می‌کند، ولی توجه کنید که این ویژگی قرآن فقط مختص مؤمنین است. اگر بیمار مؤمن نباشد قرآن برای او شفا نیست بلکه به آن ضرر نیز می‌رساند.

استاد حوزه علمیه نجف اشرف در ادامه به تبیین دومین دلیل بر حقانیت نبوت پیامبر اکرم (ص) پرداخت و ابراز کردند: در ادامه آیه آخر سوره رعد آمده است، «و من عنده علم الکتاب»، کلمه ال بر سر کتاب یعنی کسی که همه کتاب را می‌داند شاهد حقانیت محمد مصطفی (ص) است؛ در تفسیرهای اسرائیلی که به وسیله کعب الاحبار و شاگردانش مانند عمرعاص و ابوهریره پخش شده «و من عنده علم الکتاب» عبدالله بن سلام معرفی شده است و اگر در جایی این تفسیر را خواندید بدانید آن تفسیر از آن جاسوسان یهود است.

آیت‌الله بحرالعلوم میردامادی در پایان خاطرنشان کرد: در روایات اهل‌بیت (ع)، «و من عنده علم الکتاب»، علی ابن ابیطالب (ع)، امام حسن (ع)، امام حسین (ع) و اولاد طاهرین آن جناب تا امام زمان (عج) هستند و هر تفسیری غیر از این مربوط به یهود است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری