کد خبر: 2911

حجت‏‌‏الاسلام والمسلمین رفیعی:

عضو هیئت‌ علمی جامعه‌المصطفی العالمیه گفت: راه مومنان در قیامت نورانی ولی راه کفار تاریک است که کفار با حسرت از مومنان نور طلب می‌کنند.

خبرگزاری فارس: کفار در قیامت به نور مؤمنان حسرت می‌خورند

به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی امروز در جمع نمازگزاران حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به تفسیر آیات سوره حدید بیان کرد: خداوند در این آیات بر ضرورت ایمان آوردن و انفاق دادن مسلمانان تأکید دارد.

وی با اشاره به انفاق‏‌‏دهندگان در زمان پیامبر اکرم(ص) بیان کرد: دسته‌ای از مسلمانان پیش از فتح مکه و دسته‌ای دیگر پس از فتح مکه انفاق می‌کردند ولی خداوند برای کسانی که پیش از فتح مکه، جهاد و انفاق می‌کردند اجر بیشتری را در نظر گرفت.

عضو هیئت‌ علمی جامعه المصطفی العالمیه بیان کرد: خداوند می‌فرماید کسانی که در انجام کار نیک از یکدیگر سبقت بگیرند به ایشان پاداش بیشتری داده می‌شود.

حجت‌الاسلام رفیعی، به جایگاه انفاق دهندگان نزد خداوند اشاره و تصریح کرد: کسی به مردم انفاق کند گویا به خدا قرض داده است و کسی که به خدا قرض می‌دهد نه تنها عین مال را پس می‌گیرد بلکه چند برابر آن را خداوند به او عطا می‌کند.

وی اضافه کرد: خداوند نیازمند و ناتوان نیست و اگر بر ضرورت انفاق تأکید می‌کند به این دلیل است که می‌خواهد انسان ثواب ببرد.

این مدرس اخلاق در بخش دیگری از سخنان خویش تصریح کرد: مؤمنان هنگام محشور شدن در قیامت مقابل و سمت راست ایشان نورانی است ولی کفار مقابل راهشان تاریک است.

وی افزود: کفار به مؤمنان التماس می‌کنند که ذره‌ای از نور خویش را به ایشان بدهند ولی مؤمنان پاسخ می‌دهند ما نمی‌توانیم از نور خود به کسی بدهیم و می‌افزایند که این نور را از دنیا با خود آورده این شما نیز به دنیا بازگردید و با خود نور بیاورید.

عضو هیئت ‌علمی جامعه المصطفی العالمیه به پاسخ پیامبر(ص) در رابطه با تهیه نور مؤمنان در آخرت به این مسئله که چگونه نور را در دنیا تهیه کنیم تا در آخرت با آن محشور شویم اشاره کرد و گفت: خداوند پنج شرط ظلم نکردن به افراد، خوردن لقمه حلال، خواندن نماز شب، تلاوت آیات قرآن کریم و شهادت به حق دادن را از عواملی عنوان می‌کند که موجب نورانیت انسان در آخرت می‌شود.

وی بابیان اینکه جهنمی‌ها از چهار گروه طلب یاری می‌کنند گفت: گناهکاران از خداوند، فرشتگان جهنم، مؤمنان و رهبران خود که آنان را گمراه کردند طلب یاری می‌کنند.

رفیعی بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) به حضرت علی(ع) م‍‍ژده داد که جبرئیل پیام آورده خداوند به شیعیان تو هفت جایزه می‌دهد که این جوایز عبارتند از اینکه موقع جان دادن عزرائیل جان شیعیان را آسان می‌گیرد، هنگامیکه شیعه را داخل قبر می‌گذارند ترس ندارد و فضای قبر برای او نورانی می‌شود.

وی، آسان شدن عبور از پل صراط، وارد شدن شیعیان به بهشت پیش از دیگران، نورانی شدن مؤمنان در قیامت پیش از دیگران را از دیگر جوایزی دانست که خداوند به شیعیان حضرت علی(ع) عطا می‏‌‏فرماید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری