کد خبر: 2900

مسئول فرهنگی آستان مقدس امامزاده جعفر شهید(ع) خبر داد

مسئول فرهنگی آستان مقدس امامزاده جعفر شهید(ع) از برگزاری مراسم ویژه شب‌های قدر در این بقعه متبرکه خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری مراسم ویژه شب‌های قدر در آستان مقدس امامزاده جعفر شهید(ع)

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قم، مهدی قائم‌پناه با اشاره به فرا رسیدن شب‌های قدر از برگزاری مراسم ویژه این شب‌ها در آستان مقدس امامزاده جعفر شهید(ع) خبر داد و اظهار کرد: قرائت زیارت عاشورا توسط عباس ونکی و سخنرانی توسط حجت‌الاسلام سید حسن آقامیری آغازگر برنامه‌های این سه شب خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: حاج سید علی حسینی‌نژاد، کربلایی مرتضی معماریان و کربلایی داوود طالبی هم به عنوان مداحان این سه شب در نظر گرفته شده‌اند.

مسئول فرهنگی آستان مقدس امامزاده جعفر شهید(ع) با بیان اینکه محفل شعرخوانی در مدح اهل بیت(ع) با حضور شاعرانی مانند سید احمد علوی و محسن کاویانی از شاعران استان قم در شب‌های قدر پیش‌بینی شده است، گفت: قرائت دعای جوشن کبیر هم در ادامه برنامه‌ شب‌های قدر در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: حجت‌الاسلام روح‌الله مدنی هم اجرای برنامه قرآن بر سر گرفتن را در شب‌های قدر در این بقعه متبرکه عهده‌دار خواهد بود.

قائم‌پناه با بیان اینکه مراسم ویژه شب‌های قدر در آستان مقدس امامزاده جعفر شهید(ع) از ساعت 22:30 آغاز می‌شود گفت: غرفه‌های ویژه مشاوره خانواده و بانوان هم در طول مراسم در این مکان مقدس دایر خواهند بود و مکانی هم برای قصه‌گویی و نقاشی کودکان در نظر گرفته شده است.

مسئول فرهنگی آستان مقدس امامزاده جعفر شهید(ع) خاطرنشان کرد: ترتیل‌خوانی قرآن و کلاس‌های تفسیر قرآن نیز طبق روال روزهای گذشته، هر روز در این مکان مقدس دایر خواهد بود.

وی بیان داشت: حوزه بسیج سیزده شهید محمدی و شهرداری منطقه شش قم هم در برگزاری مراسمات شب‌های قدر با آستان مقدس امامزاده جعفر شهید(ع) واقع در خیابان امامزاده ابراهیم(ع)، بعد از میدان معصومیه همکاری خواهد داشت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری