کد خبر: 2899

به دلیل آلودگی هوا

مدیرکل مدیریت بحران استان قم گفت: به دلیل آلودگی هوا، تمامی دستگاه‌های اجرایی استان قم فردا تعطیل خواهند بود.

خبرگزاری فارس: دستگاه‌های اجرایی استان قم فردا تعطیل است

به گزارش قم خبر به نقل روابط عمومی استانداری قم، محسن اوروجی با اشاره به برگزاری جلسه اضطراری کمیته آلودگی هوا در استان قم گفت: بنا به پیشنهاد این کمیته و موافقت استاندار قم، تمام دستگاه‌های اجرایی استان به جز دستگاه‌های امدادی فردا پنج‌شنبه مورخ 26 تیرماه 93 تعطیل است.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال تشدید پدیده گرد و غبار و آلودگی هوا در استان قم که از هفته گذشته آغاز شده است؛ جلسه اضطراری کمیته آلودگی هوای استان با حضور ادارات کل حفاظت محیط زیست، هواشناسی، صدا و سیما و دانشگاه علوم پزشکی قم در محل اداره‌کل مدیریت بحران استان قم تشکیل شد.

اوروجی تصریح کرد: بر اساس اطلاعات واحد پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی و حفاظت محیط زیست استان قم و با توجه به دستورالعمل کمیته آلودگی هوای کشور، روز پنج شنبه 26 تیرماه 1393 به دلیل شدت آلودگی هوا و احتمال رسیدن غلظت آلاینده‌های پنج‌گانه هوا به بیش از حد مجاز و قرار گرفتن در وضعیت هشدار و اضطرار و همچنین افزایش دمای هوا تصمیم گرفته شد فردا تمام ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان قم تعطیل شود.

وی تاکید کرد: وضعیت آلودگی هوای استان قم با توجه به وزش باد و افزایش دمای هوا و همچنین غلظت ریزگردها احتمالا تا هفته آینده ادامه خواهد داشت.

وی در پایان به شهروندان به ویژه بیماران، سالخوردگان و کودکان توصیه کرد تا به جز موارد ضروری، از تردد در فضاهای باز و اماکن عمومی خودداری کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری