کد خبر: 2876

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان قم:

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان قم گفت: بسیج دانشجویی تنها تشکل رسمی، ثابت و غیر قابل انحلال تمام دانشگاه‌های کشور است که با حضور در صحنه، از تفکر انقلابی در دانشگاه‌ها پاسداری می‌کند.

خبرگزاری فارس: بسیج دانشجویی پاسدار تفکر انقلابی در دانشگاه‌ها است

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، محسن دیانی با اعلام سابقه تشکیل و فعالیت بسیج دانشجویی اظهار کرد: بسیج دانشجو و طلبه در آذر سال 67 با پیام حضرت امام(ره) تشکیل شد و اغلب توصیفات ماندگار و زیبا در مورد بسیج شامل شجره طیبه، مدرسه عشق، مکتب شاهدان.....در آن پیام مطرح شد.

وی در بیان اهمیت قشر دانشجو و طلبه در هدایت‌های فرهنگی جامعه به سخن گوهربار امام راحل(ره) اشاره کرد و گفت: پاسداری از اصول نه شرقی، غربی و تامین نیازهای فکری دانشجویان به عنوان گروه تاثیرگذار جامعه به عهده این دو قشر است.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان قم با اشاره به اینکه در سال 72 سازمان بسیج دانشجویی شکل گرفت، خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی نخستین قشری بود که از بین اقشار 21 گانه بسیج در کشور تشکیل شد.

وی عنوان کرد: بسیج دانشجویی تنها تشکل ثابت، رسمی و غیر قابل انحلال تمام دانشگاه‌های کشور است که با تبعیت از رهنمودهای ولایت، همگام با بسیج اساتید و کارمندی در راستای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی گام برداشته و ضمن جذب دانشجویان مومن و انقلابی، از رسوخ تفکرات سوء در محیط‌های دانشجویی جلوگیری می‌کند.

دیانی با اشاره به اینکه نهاد بسیج دانشجویی در دانشگاه به صورت تشکل، در استان به صورت ناحیه و در کشور به صورت سازمان است، گفت: بر اساس آیین‌نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی، بسیج دانشجویی در کنار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، معاونت دانشجویی و ریاست دانشگاه، عضو ثابت شورای فرهنگی دانشگاه محسوب می‌شود، ضمن آنکه عضویت ثابت در کمیسیون دانشجویی استانداری و شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌های استان نیز از دیگر شئون و وظایف بسیج دانشجویی است.

وی در خصوص ساختار نهاد بسیج دانشجویی گفت: معاونت‌های علمی، فرهنگی، سازندگی، تعلیم و تربیت، بررسی و تحلیل و بسیج خواهران در این نهاد برنامه‌هایی مانند تحول در علوم انسانی، ارتباط صنعت با دانشگاه، برگزاری یادواره‌های شهدا، اردوهای فرهنگی، راهیان نور، اردوهای جهادی و جهاد فرهنگی، حلقه‌های تربیتی صالحین، حضور در مراسم و راهپیمایی‌ها، بصیرت‌بخشی، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و ... را پیگیری می‌کند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان قم یادآور شد: تمامی برنامه‌های این نهاد با حضور پرشور دانشجویان بسیجی و به صورت حلقه‌های تربیتی صالحین اجرا می‌شود.

وی همچنین راه‌اندازی پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان قم به آدرس www.basijdq.ir و تولید نرم‌افزارهای منطبق با اندروید شامل اقتصاد مقاومتی، امر به معروف و نهی از منکر و ارتحال امام(ره) را از اقدامات اخیر بسیج دانشجویی استان ذکر کرد و افزود: نرم‌افزار معرفی شهدای دانشجوی استان قم نیز در حال آماده‌سازی است.

دیانی در پایان با اشاره به نزدیکی روز جهانی قدس، اظهار کرد: دانشجویان بسیجی به عنوان پیشقراولان بصیرت و بیداری همراه با سایر اقشار امت حزب الله، با صدور بیانیه و حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، انزجار خود را از اقدامات استکبار جهانی و صهیونیسم در حمله به مردم مظلوم غزه و پشتیبانی از گروهک‌های تکفیری، اعلام خواهند کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری