کد خبر: 2869

در گفت‏‌‏وگو با مدیر روابط عمومی حرم مطهر عنوان شد

مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برنامه‌های نخستین شب احیا در این حرم مطهر را تشریح کرد.

خبرگزاری فارس: برنامه‌های نخستین شب احیا در حرم فاطمه معصومه(س)

به گزارش قم خبر ، حجت‏‌‏الاسلام روح‏‌‏الله فاطمی‌نسب در گفت‏‌‏وگو با فارس به تشریح برنامه‌های حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) در شب‌های احیا پرداخت و اظهار کرد: معاونت فرهنگی این مکان مقدس برای شب‌های قدر ویژه‌ برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده که از امشب در این حرم شریف به اجرا خواهد رسید.

وی ادامه داد: این برنامه‌ها از ساعت 21:30 با قرائت دعای ابوحمزه ثمالی در شبستان امام خمینی (ره) آغاز و در ادامه ترتیل‏‌‏خوانی سوره‌های وارد شده در این شب توسط قاری برجسته کشورمان سید جواد حسینی انجام خواهد شد.

مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) افزود: دعای پر فیض جوشن کبیر در 23:30  با نوای گرم مداح اهل‌بیت (ع) حاج سید مهدی میرداماد قرائت خواهد شد و پس از آن در ساعت 1:40 دقیقه بامداد مراسم احیا توسط حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری اجرا خواهد شد.

فاطمی‏‌‏نسب در ادامه از تعیین محل استقرار زائرین در شب‌های قدر خبر داد و گفت: محل استقرار برادران در مراسم احیا شبستان امام خمینی (ره)، صحن صاحب الزمان، ضلع جنوبی مسجد اعظم، مسجد بالاسر و مسجد طباطبایی تعیین شده است.

وی گفت: برای استقرار خواهران نیز بالکن‌های شبستان امام خمینی(ره) و رواق‌های مسجد اعظم و صحن جواد الائمه(ع) پیش‌بینی و برای استقرار خانواده‌ها نیز میدان آستانه، صحن جواد الائمه (ع)،خیابان‌های اطراف حرم مطهر و میدان بزرگ امام خمینی و صحن جدید فاطمی در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری