کد خبر: 2853

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قم خبر داد

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: در سه ماه نخست سال جاری، 12 شکارچی متخلف در استان دستگیر شده‌اند.

خبرگزاری فارس: دستگیری 12 شکارچی متخلف در قم
به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، طیب احمدی با اشاره به اقدامات سه ماه نخست سال جاری در راستای برخورد با متخلفان زیست محیطی اظهار کرد: طی این مدت با تلاش ماموران یگان حفاظت، 12 شکارچی متخلف در مناطق زیر پوشش حفاظت محیط زیست دستگیر شده‌اند.

وی با بیان اینکه این متخلفان اقدام به شکار سه رأس پازن وحشی و صید 6 قطعه کبک و چهار بطانه سنجاب ایرانی کرده بودند، گفت: در همین راستا پنج قبضه اسلحه شکاری و تعدادی تور صیادی زنده‌گیری پرندگان از متخلفان کشف و ضبط شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده متخلفان در مراجع قضایی خبر داد و گفت: مراحل رسیدگی به تخلفات انجام شده با جدیت در دست بررسی بوده و تعدادی از متخلفان محکوم و پرونده دیگر متخلفان نیز در حال پیگیری است.

وی در پایان خواستار مشارکت حداکثری شهروندان در کشف و رسیدگی به تخلفات زیست محیطی شد و گفت: در سه ماه گذشته 24 مورد آلودگی زیست محیطی در استان قم مورد کنترل و بازرسی قرار گرفته و از ادامه فعالیت تعدادی واحدهای صنعتی آلاینده جلوگیری به عمل آمده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری