کد خبر: 2839

در جلسه شورای معاونان مسجد مقدس جمکران مطرح شد

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: باید اهمیت خاصی برای مسئله نماز قائل باشیم، هم به اصل برگزاری نماز و حذف موارد مزاحم آن توجه کنیم.

به گزارش قم خبر و به نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن رحیمیان در سی و هشتمین جلسه شورای معاونین و مدیران ارشد این مکان مقدس به تبیین اهمیت جایگاه نماز پرداخت و اظهار کرد: آئینه تمام نمای هر فرد در قالب نماز قابل تحقق است.

وی با اشاره به آیه 26 سوره حج وَ إِذْ بَوَّأْنا لِإِبْراهیمَ مَکانَ الْبَیْتِ أَنْ لا تُشْرِکْ بی‏ شَیْئاً وَ طَهِّرْ بَیْتِیَ لِلطَّائِفینَ وَ الْقائِمینَ وَ الرُّکَّعِ السُّجُودِ افزود: خداوند متعال در این آیه به وظیفه انفرادی و در آیه دیگر وظیفه‌ای جمعی را برای آماده‌سازی خانه خدا برای نمازگزاران معین می‌کند.

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: شخصیتی مانند حضرت ابراهیم(ع) که از انبیای بزرگ الهی است از خادمان مسجد و خانه خدا انتخاب شده و وظایفی برای او را معین کرده‌اند.

وی بیان کرد: آیینه تمام نمای هر فرد در قالب نماز قابل تحقق است، خداوند تبارک و تعالی در قالب نماز همه احکام شرعی مانند حجاب، حق‌الناس، حق‌الله  را قرار داده است تا از این طریق فرد نمازگزار به انسانی متشرع و مؤمن واقعی تبدیل شود.

رحیمیان با تأکید بر باشکوه برگزار شدن نماز در مسجد مقدس جمکران گفت: تأکید و تمرکز آیات متعدد قرآن کریم بر موضوع نماز بیانگر اهمیت به پا داشتن نماز است، بنابراین ما در مسجد مقدس جمکران باید اهمیت خاصی برای مسئله نماز قائل باشیم؛ هم به اصل برگزاری نماز و حذف موارد مزاحم آن توجه کنیم و هم در زمینه ایجاد غرفه‌های کنترل و تصحیح نماز، پاسخ به مسائل و احکام نماز و توجه دادن نمازگزاران به نماز صحیح و نماز قبول باید اهتمام بیشتری داشته باشیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری