کد خبر: 2826

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی آبفای استان قم:

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی آبفای استان قم با بیان اینکه مصرف بی رویه آب خود زنی است، گفت: تبعات مصرف بی رویه و سخاوتمدانه آب در زمان حال و آینده گریبانگیر خود و فرزندانمان خواهد شد.

خبرگزاری فارس: موج گرما در راه است مردم صرفه‌جویی کنند
به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، محمد کربلایی ابراهیمی با تاکید بر ضرورت استفاده بهینه از آب و صرفه‌جویی در این مایع حیاتی، از تولید 8 میلیون متر مکعب آب از ابتدای ماه جاری تاکنون خبر داد.

وی با بیان اینکه با این میزان تولید، سهم هر نفر در قم حدود 300 لیتر در روز می شود، اظهار داشت: این میزان با الگوی مصرف آب فاصله زیادی دارد.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان قم تاکید کرد: با توجه به شرایط خشکسالی و کمبود آب در کشور به ویژه در استان قم، اینگونه مصرف بی‌رویه و سخاوتمندانه شایسته نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته 110 میلیون متر  مکعب آب برای قم تولید شده است، ابراز داشت: این میزان نسبت به سال قبل از آن حدود شش درصد رشد داشته است.

کربلایی ابراهیمی سهم استان قم از پروژه انتقال آب از سرشاخه های دز را 144 میلیون متر مکعب درسال اعلام کرد و گفت: این میزان برای افق 1420 در نظر گرفته شده است اما با این روند مصرف سهم قم از پروژه انتقال آب از سرشاخه‏‌‏های دز 20 سال زودتر از موعد مقرر به پایان می‏‌‏رسد.

وی انتقال آب از سرشاخه‏‌‏های دز را آخرین راه تامین آب قم دانست و گفت: اگر روزی این آب به پایان برسد شاهد شروع مجدد تنش و کم آبی در استان خواهیم بود زیرا دیگر پتانسیلی برای تامین آب نخواهیم داشت که پاسخگوی نیاز مردم باشد.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان قم تنها راه مقابله با بحران کمبود آب را اصلاح الگوی مصرف دانست و با تاکید بر اینکه مصرف بی رویه آب خود زنی است، یادآور شد: تبعات مصرف بی رویه و سخاوتمندانه آب در زمان حال و آینده متوجه خود و فرزندانمان خواهد شد.

کربلایی با اشاره به اینکه قیمت تمام شده آب در ایران و به ویژه استان کویری قم بسیار بالا است، گفت: باید در نحوه مصرف آب تجدید نظر شود تا این ثروت ملی بیهوده به هدر نرود.

وی همچنین با اشاره به پیش‌بینی‏‌‏های صورت گرفته مبنی بر افزایش شدید دما در هفته آینده از مردم خواست با مدیریت مصرف و پرهیز از اسراف و مصارف غیر ضروری، خادمان خود را در شرکت آب و فاضلاب برای عبور آرام از فصل گرم تابستان یاری رسانند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری